Harmincadszor találkozunk a Vidivel

2019. márc. 07.  -  NB I.
Csapatunk szombaton, 17:00-kor, hazai pályán fogadja fehérvári ellenfelét.
Az OTP Bank Liga 24. fordulójában a MOL Vidi FC együttesét fogadjuk. Belépőjegyekkel kapcsolatos információk IDE kattintva érhetőek el.

Ahogy megszokottá vált, beharangozó cikkünk legelején nézzük a - sajnos nem túl fényes - mérleget: csapatunk szemszögéből eddig 5 győzelem és 6 döntetlen mellett 18 vereség született. Azonban, ha csak a Pakson rendezett találkozásokat nézzük, 5 sikerrel, 4 pontosztozkodással és 7 bosszankodással némiképpen kiegyensúlyozottabb a mérleg.

Csapatunk először 2006. augusztus 27-én találkozott az akkor még FC Fehérvár névre hallgató most szombati ellenfelünkkel. A Pakson rendezett találkozóra 3000(!) ember volt kíváncsi élőben, ám a népes közönség 2-0-s vendég győzelmet láthatott a premieren. A fehérváriaktól Csizmadia Csaba és Sitku Illés volt eredményes, utóbbi büntetőből. A fél évvel később, 2007 március 3-án játszott visszavágón Kiss Tamás révén a 11. percben szereztünk vezetést, amit a 81. játékrészig őrizni is tudtunk, akkor a hazaiaktól Kuttor Attila vette be a kapunkat. Több gól nem esett a második egymás elleni találkozásunkkor, így pontosztozkodásra került sor. Érdekesség, hogy a Vidi ellen játszott első két meccsünket Kassai Viktor vezette, akinek az eddigi 29 párharcból már 6 alkalommal (5 vereség, 1 döntetlen statisztikával) volt a kezében a döntés joga ebben a párosításban.

A 2007/08-as szezonban Pakson került sor a harmadik összecsapásra. Az első félidő utolsó percében Éger László vétett öngólt, így vendégeink vezetéssel mehettek a pihenőre. A második játékrész 3. percében büntetőhöz jutottunk, amit Buzás Attila értékesített. Úgy nézett ki, ismét döntetlennel zárunk a Fehérvár ellen, de a hosszabbítás 3. percében Tököli Attila megszerezte a győztes találatot csapatunk számára.

A visszavágón a Vidi alaposan visszavágott, Dvéri Zsolt, Nagy Dániel és Koller Ákos góljaival 3-0-t mutatott a kijelző a hármas sípszót követően.

Az ezt követő két szezonban nem ment jól csapatunknak a Fejér megyei gárda ellen, a lejátszott négy meccsből négy vereség csúszott be, 10-2-es gólaránnyal.

A 2010/11-es szezonban először októberben mértük össze erőnket a piros-kékekkel. Gosztonyi András 11. percben szerzett góljával hamar a hazaiaknál volt az előny, majd az első félidő vége előtt tizenegyeshez is jutottak, amit André Alves értékesített is. A második játékrész túlnyomó része eseménytelenül telt. 4 perccel a meccs vége előtt csapatunk is büntetőhöz jutott, Éger László nem hibázott, de ez csak a szépítésre volt elég, 2-1 lett a vége. A paksi visszavágóra 4000(!) szurkoló jött ki stadionunkba, és láthatta, hogy csapatunk Bartha László 6. játékrészben szerzett góljával begyűjötte második győzelmét is fehérvári ellenfelünkkel szemben.

A 2011/12-es szezon nem tartogatott sok örömöt számunkra a székesfehérvári csapat ellen. Idegenben 4-0, itthon 1-2-es végeredmény született. A visszavágón Szatmári Lóránd szerzett vezetést számunkra, de előbb Vinícius Paulo egalizált, majd Nikolics Nemanja 7 perccel a vége előtt lőtt a kapuba, így pont nélkül maradtunk.

A következő szezonban először a 9. fordulóban futottunk össze egymással. Tököli Attila már a 8. percben vezetést szerzett csapatunk számára, de Kovács István a 76. játékrészben kiegyenlített. Több gól nem esett a mérkőzésen, 1-1-es végeredménnyel mindkét csapat 1-1 ponttal gyarapodott.

A visszavágót Székesfehérváron rendezték, ahol Gyurcsó Ádám és Marco Caneira találataira nem tudtunk válaszolni, így 2-0-s győzelemmel tartotta otthon pontjait a Vidi.

A 2013/14-es évadban lemásoltuk az egymás ellen megszerezhető 6 pont elosztását. Az első meccset akkor idegenben játszottuk, 4-1 lett a végeredmény, Éger Lászlót a 7. percben, 1-0-nál kiállította Solymosi Péter játékvezető. Szépítő találatunkat Könyves Norbert szerezte a 90. percben.

A visszavágó Pakson 2-2 lett. Haraszti Zsolt szerzett vezetést a Vidinek, amire Heffler Tibor válaszolt, majd Marco Vaneira vétett öngólt, 50 perc elteltével vezettünk. Azonban 12 játékperccel a vége előtt Nikolics Nemanja egalizált.

A 2014/15-ös szezonban a Székesfehérvári túránkat 2-0-s vereséggel zártuk. A visszavágón azonban itthon tudtuk tartani a három pontot. A mérkőzés 80. percében Könyves Norbert volt eredményes tőlünk, ellenfelünknek pedig már nem volt ideje válaszolni találatunkra.

A következő szezonban 2015. szeptember 12-én fogadtuk a piros-kékeket. Vinícius Paulo öngólját követően a 28. percben nálunk volt az előny. A második játékrész 5. percében Szabó János begyűjtötte a második sárga lapját is, így emberhátrányba kerültünk, de 8 perccel később büntetőhöz jutottunk, amit Szakály Dénes sikeresen értékesített. Hiába játszottunk 10 emberrel, a túloldalról nem jött válasz, a hármas sípszóig maradt a 2-0.

Ebben a szezonban már háromszor találkoztak egymással a csapatok. A további két mérkőzésen mindkétszer 1-0-s vereséget szenvedtünk.

A 2016/17-es évadban július 24-én, Pakson fogadtuk szombati ellenfelünket. Feczesin Róbert a 26. percben megszerezte a vezetést vendégeink részére. Tőlünk az 52-ben Gévay Zsolt egalizált. Több gól nem esett a mérkőzésen, 1 pontot tudtunk itthon tartani.

A második mérkőzésen 5-1-es végeredménnyel zártunk a Fejér megyeiek stadionjában. Viszont a harmadik találkozón, Pakson 0-0-s gólnélküli döntetlennel ismét szereztünk egy pontot a Fehérvár ellen.

A tavalyi szezon három randevújából kettőt idehaza játszottunk. Az első meccsen 1-4 után vitte haza a pontokat a Vidi. Lazovic Danko és Suljic Asmir gólját, Szabó János öngólját és Nego Loic találatát követően Bartha László szépített a 76. percben.

Fehérvárott 2-0-t mutatott az eredményjelző 90 percet követően.

A harmadik találkozásra ismét Pakson került sor. Az első félidő gól nélkül futott ki, majd a 67. játékrészben Haraszti Zsolt talált a kapuba. Több gólt ezen a meccsen nem lőttünk, de nem is kellett, hiszen a vezető gólunkra nem érkezett válasz a túloldalról. 1-0-val zsebeltük be a pontokat.

Az idei szezonban már két összecsapáson vagyunk túl. Az elsőt 2018. július 28-án rendezték. Tőlünk Simon András az első fél órában kétszer is a kapuba talált, ám ebből egyszer nem a jó oldalon. Az 1-1-es állás kitartott a végéig, így pontosztozkodásra került sor.

2018 novemberében Pakson nem jött ki a lépés. Pátkai Máté két találatára és Nego Loic, valamint Hodzic Armin góljára nem tudtunk válaszolni. A második találkozásunk végeredménye 0-4 lett.

Innen jön tehát a folytatás, amiben van miért visszavágnunk a MOL Vidi FC csapatának.