PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 0 - 0

2020. máj. 30.  -  NB I.
Megannyi lehetőségünk ellenére egy pontot tartottunk itthon a második helyezett ellen.

OTP Bank Liga 2019/2020, 26. forduló - 2020.05.30. - 21:05

Kezdők: Rácz - Osváth, Szélpál, Kelemen, Szabó - Szakály, Windecker, Balogh - Könyves, Böde, Haraszti

Cserék: Holczer, Gévay, Kecskés, Hahn, Sajbán, Poór, Bertus, Bartha, Kulcsár

Vezetőedző: Osztermájer Gábor

A Fehérvár kerete

Kezdők: Kovácsik, Vinícius, Fiola, Petryak, Kovács, Nego, Hodzic, Pátkai, Stopira, Juhász, Houri

Cserék: Kovács, Rus, Elek, Futács, Nikolov, Nyári, Szabó, Hangya, Nikolic

Vezetőedző: Joan Carrillo

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Játékvezetők: Bogár Gergő (játékvezető), Garai Péter (tartalékjátékvezető), Kóbor Péter (asszisztens), Szalay Balázs (asszisztens), Vad II István (alapvonali játékvezető) és Farkas Ádám (alapvonali játékvezető)

5. perc: Szélpál állított meg két vendég rohanást is középen. Fiatal védőnk remek munkát végez eddig.

7. perc: Könyves indult a bal oldalon, de két védővel nézett szemben, így cselezéskor sajnos elvesztette a labdát.

8. perc: Haraszti ívelt középre veszélyesen egy sarokrúgást, Szélpál fejelt tisztán, de a túlságosan lelassuló labdát Kovácsik fogni tudta. Szép mozzanat volt!

13. perc: Haraszti és Osváth húzta meg a jobb oldalon tanítanivaló módon, védőnk lapos beadása ugyan veszélyes volt, de középen tőlünk senki nem érkezett pontosan, így sajnos elhalt a helyzetünk.

16. perc: Haraszti ívelt középre veszélyesen egy szabadrúgást a bal oldalról, a kapu előtti tömörülésből lett fejes, ami nem sokkal ment a vendég kapu fölé, de a partjelző lest intett.

17. perc: Haraszti indult meg a jobb oldalon, majd lágyan középre tette a labdát az érkező Könyvesnek, sajnos azonban csatárunk nem találta el jól a labdát, így nem lett kapura lövés. A túloldalon robogó Szabó ismét a kapu elé tette a játékszert, de azt egy vendég védő szabadította fel. A meccs eddigi legnagyobb helyzetét dolgoztuk ki gyönyörűen.

22. perc: Kényszerű csere vendégeinknél: Fiola sérülés miatt nem tudta folytatni a játékot, helyére Rus lépett.

23. perc: A játékvezető pár másodperces egészségügyi szünetet rendelt el, amit a csapatok frissítésre használhatnak.

28. perc: Stopira fejelt messze a kapunk mellé egy szögletet követően.

30. perc: Könyvest rántották le csúnyán a tizenhatos vonalától egy méterre középen, a megítélt szabadrúgást Haraszti tekerte nem sokkal a kapu fölé.

31. perc: Könyves ugrott ki középen zseniálisan a labdával, de a partjelző sajnos lest intett.

32. perc: Szabó lapos lövése a bal oldalról, a tizenhatos sarkától nem sokkal ment a kapu mellé, nagy helyzet volt! Kifejezetten veszélyesen indulunk a vendég kapu felé.

33. perc: Újabb veszélyes megindulást mutattunk, Szakály ugratta Harasztit, majd a laposan középre visszatett labdára középpályásunk sajnos nem ért oda.

35. perc: Windecker kapott sárga lapos figyelmeztetést egy belépőért.

36. perc: Szabó adott középre veszélyesen egy labdát a bal oldalról, de Bödét nagyon szorongatták a kapu előterében, így hiába tűnt ígéretesnek a lehetőség, csatárunk sajnos nem tudott fejelni.

39. perc: Könyves is „besárgult” egy becsúszást követően.

40. perc: Houri idő előtt végezte el a szabadrúgást, ami szintén sárga lapot ért.

43. perc: Könyves tűnt el felettébb érdekes módon a tizenhatoson belül, de a játékvezetői síp néma maradt…

44. perc: Ismét Szélpál hiúsított meg egy vendég előretörést, kiváló munka a védelmünkben hatos számú játékosunktól.

Véget ért az első félidő. PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 0 - 0

46. perc: A Fehérvár kezdte a második játékrészt.

46. perc: Windecker indult meg a jobb oldalon egészen a tizenhatos sarkáig, majd a középre adott labdát Kovácsik paskolta el az érkező Böde feje elől, viszont ezt követően Könyveshez került a labda, amit támadónk nem sokkal csavart a kapu fölé tizenhat méterről. Gyönyörű akció volt!

51. perc: Petryak bombázott csúnyán a kapunk fölé tizenhat méterről.

54. perc: Rácz fogta magabiztosan Houri szabadrúgását a tizenhatos sarkától.

57. perc: Balogh indult meg tisztán középen, majd a bal oldalon robogó Könyvest választotta, aki laposan tette középre a labdát, de az sajnos senkinek nem lett pontos.

60. perc: Kihasználtuk első cserelehetőségünket: Könyvest Hahn váltotta.

63. perc: Egy szép átforgatás után Haraszti tette középre a labdát a jobb oldalról, amit az érkező Böde elől sajnos Kovácsik gyűjtött be.

66. perc: Vendég csere: Houri helyett Nikolic lépett a pályára.

67. perc: Nikolic próbálkozott húsz méterről, Rácz védett.

69. perc: A játékvezető pár másodperces egészségügyi szünetet rendelt el, amit a csapatok frissítésre használhatnak.

70. perc: Hármat cserélt vezetőedzőnk: Windecker, Haraszti és Szakály helyett Kulcsár, Bartha és Kecskés érkezett.

75. perc: Nikolic kapott sárgalapos figyelmeztetést reklamálásért.

79. perc: Vendég változtatás: Petryak és Hodzic helyett Szabó és Nikolov kapott lehetőséget.

89. perc: Ismét cseréltünk: Osváthot Poór váltotta.

90. perc: Hahn fejelt középre egy keresztlabdát, ami aztán sajnos Bartháig már nem ért el, pedig ziccerlehetőség lett volna.

90+1. perc: Barthát rántották le a pálya tengelyében a tizenhatos vonalnál, de a játékvezetői síp érthetetlenül néma maradt…

Véget ért a mérkőzés. PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 0 - 0