Győzelem a Fradi ellen!

2020. szept. 08.  -  Utánpótlás
U19-es csapatunk nagy bravúrt ért el a budapesti zöld-fehérek ellen.

U12: Kiemelt csoport - Dél-Nyugat, 1. forduló: PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 0 - 3 (0 - 0)

Kezdők: Almási, Szoó, Köllő, Osztermájer, Krausz, Péter, Wiesner, Steiner, Vargyas

Cserék: Klem, Kökény, Keszler

„Maga a mérkőzés egy jó összecsapás volt, kiváló tempóval. Sajnos az első félidőben a kínálkozó helyzeteinket nem tudtuk gólra váltani. A második játékrészben pedig a hibáinkból kaptunk találatokat, melyekkel a Fehérvár el is döntötte a mérkőzést. Nem játszottunk jól, mind támadásban, mind védekezésben sok hibát vétettünk, ezeket ki kell javítanunk” - értékelt Sárai György edzőnk.

Kezdők: Tanos, Biszak, Farsang, Rauf, Orbán-Zaják, Bagó, Szabján, Kródi, Somogyi, Farkas, Selyem

Cserék: Száraz, Stier

„Sajnos igazi kapus nélkül kellett kiállnunk, és a helyzetünket két sérült játékosunk hiánya csak tovább nehezítette. Kicsi tehát szárnyaszegetten menünk a harcba… A körülményeinkhez képest ugyanakkor jól helytálltunk” - értékelt Sárai György edzőnk.

U14: I. osztály, 2. forduló: Ferencvárosi TC - PAKSI FC 0 - 0 (0 - 0)

Kezdők: Wiesner T., Kovács, Májik, Éger, Krausz, Galambos, Tillman, Szabó, Niklos, Huber, Dörömböző

Cserék: Wiesner B., Kajári, Jáksó, Haskó, Soós, Ulbert

„A nyári felkészülési időszakban már találkoztunk egymással, így volt tapasztalatunk az FTC-vel kapcsolatban. Az összecsapás előtt - és közben is - több dolog miatt változtatunk kellett játékunkon. Csapatom ennek ellenére nagyon fegyelmezetten és szervezetten futballozott, így sikerült elbizonytalanítanunk ellenfelünk támadójátékát. Mindkét félidőben megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre, igaz a Fradi is eldönthette volna a mérkőzést. Úgy gondolom, igazságos döntetlen született. A jövőben viszont határozottabb és jobb megoldásokra lesz szükségünk az ellenfeleink kapuja előtt - értékelt Wiesner József edzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Tillman, Májik, Galambos, Szabó, Ulbert

U15: I. osztály, 2. forduló: Ferencvárosi TC - PAKSI FC 2 - 1 (0 - 1)

Kezdők: Bakodi, Máté, Kárpáti, Pupp, Babos, László, Tóth K., Palóka, Szabó, Hekfusz D., Vesza

Cserék: Hekfusz R., Tóth D., Kispál, Somorjai

Gólunkat Tóth K. (18’) szerezte.

„Szeretnék gratulálni a csapatomnak, főleg az első félidőben mutatott játékot illetően. Akkor több gólt is szerezhettünk volna a Ferencváros otthonában, sajnos azonban ezek nem jöttek össze. Voltak érdekes döntések a mérkőzés során, amik - véleményem szerint - döntően befolyásolták a találkozó alakulását, viszont ezzel már nem érdemes foglalkoznunk. Az összkép alapján nem érdemeltünk vereséget” - értékelt Haraszti Zoltán edzőnk.

U16: Kiemelt csoport, 2. forduló: PAKSI FC - Puskás Akadémia FC 0 - 2 (0 - 1)

Kezdők: Herman, Perger, Mácsik, Ádám, Szivós, Marsai, Marosi, Berényi, Répási, Pesti, Binder

Cserék: Hübner, Karaszi, Molnár, Berger, Kardos, Horváth

„Mivel az MTK elleni első fordulónk elmaradt, hat olyan játékosunk is hazai pályán mutatkozhatott be, akik még soha nem szerepeltek az utánpótlás legmagasabb szintjén. Bátran és jól kezdtük a mérkőzést, de a kilencedik perben, egy szöglet után hátrányba kerültünk. Utána már feljebb védekeztünk, és agresszívabb játékkal irányítani tudtuk a találkozót. Helyzeteink több alkalommal is adódtak, de sajnos mindig hibáztunk. Csapatunk az első félidőben rettentően párharcerős volt, a harminchatodik percben például emberelőnybe kerültünk. A második játékrészt is úgy kezdtük, ahogy azt kell, viszont az igazán nagy helyzetek már elmaradtak. A második negyvenöt perc közepére többen elfáradtak, a cserék pedig nem tudtak újabb lökést adni a csapatnak. Ellenfelünk a végére már emberhátrányban is jobban játszott nálunk, majd a nyolcvanadik percben megrúgta a második gólját, amivel lezárta a mérkőzést. A PAFC valószínűleg idén is a bajnoki címért küzd majd, ugyanakkor azt gondolom, egy óráig voltak olyan időszakok, amikor mi futballoztunk jobban. Sajnos hiányzott a gól, de tovább kell építkeznünk - értékelt Mácsik Attila edzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Ádám, Mácsik, Marsai, Szivós

U17: Kiemelt csoport, 2. forduló: PAKSI FC - Puskás Akadémia FC 0 - 3 (0 - 0)

Kezdők: Ignácz, Blága, Kurta, Ludányi, Boris, Osztermájer, Dózsa, Zoltán, Heisler, Lakatos-Lengyel, Lengyel

Cserék: Szabó, Prantner, Kovács, Gregor, Molnár

U19: Kiemelt csoport, 2. forduló: PAKSI FC - Ferencvárosi TC 2 - 1 (1 - 1)

Kezdők: Kovács, Bognár, Varga, Túri, Balogh, Ribár, Rohoska, Vargyas, Gyurkits, Nagy, Görög

Cserék: Bencze, Vén, Paksi, Budai, Madár, Dévényi, Nickl

Góljainkat Ribár (19’) és Nagy (82’) szerezték.

Nagyszerű teljesítménnyel megszerzett, értékes három pont! Csapatom már a múlt héten is kiválóan dolgozott, azonban akkor még nem sikerült pontot szereznünk. Most viszont megszületett az első győzelmünk a kiemelt akadémiák között. Mindkét félidő első tizenöt percében teljesítettünk gyengébben, ugyanakkor a többi hatvan percben felvettük azt a bizonyos kesztyűt neves ellenfelünkkel szemben. Az egész mérkőzésen rengeteg párharc alakult ki, melyekbe jól beleálltak játékosaim, és dicséret illeti Őket, hogy nem mi voltunk a kezdeményezők. Véleményem szerint sikerünk megérdemelt, hisz’ az egész mérkőzésen nagyszerű hozzáállással és elszántsággal akartuk a győzelmet. Összegezve: az a csapat nyert, amelyik többet foglalkozott a játékkal, valamint talán többet is tett a sikerét, ezek pedig mi voltunk, ami három pontot ért számunkra” - értékelt Nagy Lajos vezetőedzőnk.

Jó teljesítményt nyújtottak: Ribár, Nagy, Görög, Bognár, Túri