Szép gólokkal és győzelemmel zártuk az évet!

OTP Bank Liga 2021/2022, 17. forduló - 2021.12.18. - 17:00

MTK Budapest - PAKSI FC 1 - 4 (1 - 2)

Helyszín: BudapestÚj Hidegkuti Nándor Stadion

Nézőszám: -

Játékvezetők: Solymosi Péter (játékvezető), Erdős József (tartalékjátékvezető), Georgiou Theodoros (asszisztens), Szert Balázs (asszisztens)

Az MTK összeállítása

Kezdők: Somodi, Nagy Zs., Ramadani, Grozav (Mezei 46'), Miovski, Kata (Herrera 69'), Balázs, Perkovic (Vancsa 78'), Kovácsréti (Drljo 63'), Palincsár (Dimitrov 69"), Várkonyi

Cserék: Mijatovic, Csenterics, Mezei, Vancsa, Kosznovszky, Herrera, Kocsis, Dimitrov, Drljo, Nagy B:, Kovács

Vezetőedző: Márton Gábor

Kezdők: Rácz - Medgyes, Szabó J., Tamás, Kinyik, Osváth - Nagy R. (Papp 46'), Bognár, Windecker (Kesztyűs 87') - Ádám (Sajbán 76'), Böde (Pethő 88')

Cserék: Simon, Lorentz, Vas, Kulcsár, Kesztyűs, Sajbán, Papp, Szabó B., Pethő

Hiányzók: Lenzsér (öt sárga), Nagy G. (sérült), Balogh (beteg)

Vezetőedző: Bognár György

Gólszerzők: Miovski 16', ill. Szabó J. 32', 53', Ádám 45', 57'

1. perc: Az MTK kezdte a mérkőzést.

3. perc: Nagy R. jobb oldali beadása középen Bödének volt majdnem jó, de sajnos csatárunk elől a hazai védők összezártak, és elpiszkálták a labdát.

5. perc: Bognár tekert középre egy szabadrúgást a jobb oldalról, középen Szabó J. érkezett, majd a kapuba csúsztatta a labdát, de sajnos a partjelző lest intett. Az volt…

7. perc: Kiváló, lendületes Nagy R. és Ádám összjáték a bal oldalon, viszont a beadás sajnos már nem volt pontos.

12. perc: Nagy R. ugratta ki a pálya tengelyében Ádámot, aki aztán a kapujából kirontó Somodiba lőtte a labdát. Nagy helyzet volt.

15. perc: Windecker hatástalanított egy veszélyes hazai szögletet.

16. perc: Gól. Az újbóli szögletet Miovski fejelte a kapunkba… (Azért érdekes, mert a szöglet előtti MTK-támadás erősen lesgyanús volt...)

MTK - PAKSI FC 1 - 0 Gyerünk, gyerekek!

20. perc: Medgyes húzta meg a bal oldalon, majd Nagy R.-nek passzolt a tizenhatos sarkánál, aki lágyan tette volna a kapu elé Bödének, viszont a hazaiak sajnos efülelték a lassul labdát.

22. perc: Osváth jobb oldali pontos beadását a középen érkező Ádám nem sokkal fejelte a kapu mellé. Ah…

23. perc: Ismét Osváth tette középre a labdát, ami ezúttal Bödét kereste, ám egy leheletnyit magasra sikeredett, így csatárunk nem tudta kapura irányítani a labdát.

32. perc: Góóóól! Bognár szögletét Szabó J. pofozta a kapubaaa…

MTK - PAKSI FC 1 - 1

37. perc: Miovski kapott sárga lapos figyelmeztetést egy durva szabálytalanságért, amiből a hazaiak indultak, és lőttek gólt, de VAR-ozást követően érvénytelenítették az MTK találatát.

40. perc: Medgyes veszélyes bal oldali beadásáról középen Böde centikkel maradt le fejjel.

43. perc: Böde ugrott ki a pálya tengelyében kiválóan a felezővonalnál, majd Nagy R. indította, aki sajnos lövésig már nem jutott el, ketten szorongatták.

45. perc: Góóól! Gyönyörű játéék! Bognár Bödének ívelt a kapu elé, aki a lendületből érkező Ádám elé kínálta a labdát, tizenhatosunk pedig nem hibázott.

Véget ért az első félidő. MTK - PAKSI FC 1 - 2 Gyerünk, srácok!

Mindkét oldalon csere a szünetben: Nálunk Nagy R.-t Papp, az MTK-nál Grozavot Mezei váltotta.

46. perc: Mi kezdtük a második játékrészt.

50. perc: Bognár tűzött kapura egy szabadrúgást jó 25 méterről, de Somodi odaért, így sajnos védte középpályásunk próbálkozását.

52. perc: Mezei kapott sárga lapos figyelmeztetést Windecker buktatásáért.

53. perc: Góóól! Egy rettentő okos szabadrúgás Bognártól, aki ezúttal nem a kapura lőtt, lepasszolta Bödének a bal oldalon, aki középre tette a labdát, amit Szabó J. továbbított a kapubaaa. Tanítanivaló mozzanatok voltak!

MTK - PAKSI FC 1 - 3

57. perc: Góóól! Ádám lépett ki és lőtt a kapuba, a partjelző elsőre lest intett, de a VAR aztán kijavította. Ez az!

MTK - PAKSI FC 1 - 4

63. perc: Cseréltek a hazaiak: Kovácsréti helyett Drljo folytatta.

66. perc: Rácz védett egy hazai ziccert! Szép volt!

69. perc: Újabb hazai csere: Kata és Palincsár helyett Dimitrov és Herrera lépett a pályára.

70. perc: Ramadani kapott sárga lapos figyelmeztetést.

72. perc: Bognár indult meg a pálya tengelyében, majd laposan, 18 méterről lőtt, Somodi vetődve tudta csak hárítani a próbálkozást.

76. perc: Mi is módosítottunk: Ádámot Sajbán váltotta!

78. perc: Bognár veszélyes szögletét középen Szabó csúsztatta meg, majd Sajbán fejelt, de hatalmasat védett.

78. perc: MTK-csere: Perkovic helyett Vancsa folytatta.

86. perc: Osváth húzta meg a jobb oldalon, majd tette laposan középre, ahol Böde elengedte, Medgyes érkezett, akinek a lövését az utolsó pillanatban hatástalanították.

87. perc: Cseréltünk: Windecker helyett Kesztyűs kapott lehetőséget.

87. perc: Bognár szögletére Böde érkezett a rövidre, lövését a gólvonalról mentették a hazaiak.

88. perc: Utolsó változtatásunk Bödét Pethő váltotta.

Véget ért a mérkőzés. MTK - PAKSI FC 1 - 4 Szép volt, srácok! Kellett!