A második félidőben két ajándék gólt adtunk a vendégeknek.

OTP Bank Liga 2021/2022, 27. forduló - 2022.04.10. - 14:30

PAKSI FC - Újpest FC 1 - 3 (1 - 1)

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Nézőszám: 2507

Játékvezetők: Erdős József (játékvezető), Pillók Ádám (tartalékjátékvezető), Aradi József (asszisztens), Szécsényi István (asszisztens)

Kezdők: Nagy G. - Medgyes, Szabó J., Szélpál (Kinyik a szünetben), Lenzsér, Osváth (Sajbán 71') - Balogh (Szabó B. 58'), Nagy R. (Böde 58'), Windecker - Ádám, Haraszti (Kocsis 82')

Cserék: Rácz, Kinyik, Tamás, Sajbán, Böde, Kocsis, Kesztyűs, Kovács, Szabó B.

Vezetőedző: Bognár György

Az Újpest összeállítása

Kezdők: Pajovic, Diaby, Zivzivadze, Croizet (Katona 90'), Antonov, Koutroumpis, Csongvai, Beridze (Mack 73'), Mitrovic (Boumai 90'), Onovo, Pauljevic (Kastrati 66')

Cserék: Banai, Kastrati, Boumal, Mack, Simon, Viana, Yahaya, Katona, Kovács, Kone

Vezetőedző: Milos Kruscic

Gólszerzők: Ádám 24' (bü.), Osváth 70' (ög.) ill. Beridze 37', Zivzivadze 57'

1.perc: Az Újpest kezdte a mérkőzést.

5. perc: Mitrovic indította a pálya tengelyében a Beridzét, de Nagy G. olvasta a játékot, és begyűjtötte a labdát a tizenhatosunkon belül.

7. perc: Szélpál hatástalanított kiválóan egy veszélyesnek tűnő vendég kontrát, kellett!

7. perc: Medgyes húzta meg a bal oldalon, majd Haraszti lépett ki, és emelt lágyan középre az érkező Ádámhoz, sajnos csatárunkig már nem jutott el a labda.

9. perc: Nagy R. tette középre a labdát a jobb oldalról az érkező Haraszti lábára, a kapáslövést azonban sajnos blokkolták.

10. perc: Beridze lépett ki középen egy labdával, és teljesen tisztán 15 méterről lőhetett, a labda kapufánkon csattant. Köszönjük!

13. perc: Lenzsér lódult meg a jobb oldalon, és vezette végig, majd a tizenhatos sarkától, szorongatott helyzetből nem sokkal lőtt mellé.

15. perc: Balogh és Ádám révén szépen építkeztünk, majd Medgyes tette laposan középre a labdát, sajnos ellenfélhez. Ahh…

16. perc: Beridze cselezgetett a bal oldalon, majd a tizenhatosunk sarkától a kapunk mellé lőtt.

18. perc: Haraszti indult meg a bal oldalon teljesen tisztán, majd szépen indította tovább WIndeckert, aki nem találta el jól a labdát, így azt Pajovic vetődve fogni tudta. Nagy lehetőség volt…, gyerünk, srácok!

19. perc: Egy veszélyes szögletünket Lenzsér fejelte a kapu elé, ahol Ádám bólintott a felső lécre.

23. perc: WIndeckert buktatták a tizenhatoson belül, büntetőhöz jutottunk.

24. perc: Góóól! Ádám magabiztosan értékesítette a tizenegyest.

PAKSI FC - Újpest FC 1 - 0

28. perc: Nagy R. lőtt nem sokkal a felső léc fölé 20 méterről. Jól játszunk!

33. perc: Nagy G. védett hatalmasat egy távoli kísérletet követően, a labda a felső léc alá tartott, kellett, szép volt!

34. perc: Szélpál kapott sárga lapot lerántásért.

37. perc: Gól. Zivzivadze jobb oldali beadását a középen érkező Beridze fejelte a kapunkba.

PAKSI FC - Újpest FC 1 - 1

39. perc: Haraszti jobb oldali beadása megpattant, majd Windecker fejelt szorongatott helyzetből, sajnos a labda túlságosan lelassult, így azt Pajovic fogni tudta.

44. perc: Lenzsér indult meg, majd Nagy R. és Haraszti a bal oldalon, a lágyan középre tett labda Pajovicé lett végül.

Véget ért az első félidő. Gyerünk, srácok!

Cseréltünk a félidőben: Szélpált Kinyik váltotta.

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

50. perc: Ádám lépett ki, majd a tizenhatos sarkától laposan lőtt nem sokkal a kapufa mellé. Ah…, jónak nézett ki.

54. perc: Osváth próbálkozott távolról, a labda a kapu felett hagyta el a játékteret.

57. perc: Gól. Nem tudtunk felszabadítani a tizenhatosunkon belül, amit megbüntetett a vendég csapat. Zivzivadze lőtt közelről a kapunkba.

PAKSI FC - Újpest FC 1 - 2

59. perc: Kettőt is változtattunk: Nagy R. és Balogh helyett Böde és Szabó B. folytatta.

61. perc: Egy szöglet után Ádám fejelt a kapuba, hosszas WAR-ozás után azonban lest ítéltek.

64. perc: Böde lépett ki a bal oldalon, majd középre tette a labdát, Ádám érkezett, de szorongatott helyzetből tudott csak lő, a labda pedig túlságosan lelassult, és középre tartott, így az sajnos Pajovicé lett.

66. perc: Vendég csere: Pauljevic helyett Kastrati folytatta.

69. perc: Szabó B. indult be a tizenhatoson belülre, és kapta pontosan a labdát, a középre adása azonban már nem sikerült.

70. perc: Gól. Beridze ugrott ki, majd Nagy G. védett nagyot, de a vissza igyekvő Osváthra pattant a labda, majd a hálónkba…

PAKSI FC - Újpest FC 1 - 3

71. perc: Cseréltünk: Osváth helyett Sajbán lépett a pályára.

73. perc: Újpest-csere: Beridze helyett Mack kapott lehetőséget.

73. perc: Böde került tisztán helyzetbe 6 méteren, sajnos azonban Pajovic fogat lapos próbálkozását.

78. perc: Egy kényszerítő után Zivzivadze találta telibe a felső kapufánkat.

78. perc: Zivzivadze lőtt a tizenhatos vonalunkról, Nagy G. védett hatalmasat.

82. perc: Újra cseréltünk: Haraszti helyett Kocsis kapott lehetőséget.

86. perc: Lenzsér, Kocsis, Szabó B. volt a labda útja szépen a jobb oldalon, a beadásba azonban már beleléptek a vendégek.

88. perc: Böde lőtt a kapu mellé 15 méterről, szorongatott helyzetből.

90. perc: Kettőt cseréltek a vendégek: Croizet és Mitrovic helyett Katona és Boumai lépett a pályára.

Véget ért a mérkőzés. PAKSI FC - Újpest FC 1 - 3