Nagyot játszottak a srácok!

2022. ápr. 17.  -  NB I.
Kocsist és Kovácsot is megszólaltattuk kiváló teljesítményük után.

Kocsis Bence (20) és Kovács Nikolász (23) is a téli átigazolási időszakban érkezett hozzánk, előbbi éppen az budapesti kék-fehérektől. Fiatal labdarúgóink nem jegyeznek még sok első osztályú találkozót, így éppen ezért külön megsüvegelendő teljesítményük, amit az éved huszonnyolcadik fordulójában, az MTK ellen (4-0) letettek a pályára.

Kocsis tizenhárom NBI-es találkozónál jár, legutóbb decemberben kezdhetett a legjobbak közt mérkőzést, ám akkor még az MTK színeiben. „Hosszú időszak telt el, mire újra kezdőként léphettem pályára, de ugyanúgy készültem, fókuszáltam a meccsre, mint négy hónapja. Nyilván volt bennem egy minimális izgalom, mivel december már nem most volt, de ez idegeskedésbe nem ment át. Szerencsére aztán minden kiválóan alakult. Az első félidőben kifejezetten jól éreztem magam, és a csapat elképzelése is ült. Szereztünk három találatot, melyek közül egynél gólpasszt adtam. A második félidőben a bal oldali hátvéd poszt egy kicsit idegen volt számomra, de aztán később visszakerültem középre, ahol ismét kellemesen éreztem magam. Örülök a csapat sikerének” - így fiatal középpályásunk.

Kovács hat OTP Bank Liga mérkőzést számlál eddig, ezúttal pedig némileg rögtönöznie is kellett. „Az én helyzetem egy kicsit speciálisabb volt, hiszen csak a találkozó előtt pár órával tudtam meg, hogy kezdőként léphetek pályára Osváth betegsége miatt. Próbáltam gyorsan mindent átgondolni, mit hogyan is kell csinálni. A poszt nem volt idegen, a négy- és a második félidőben játszott ötvédős rendszerben is feltalálom magam, bár az utóbbi kicsit jobban fekszik számomra. Úgy gondolom, Bence és én is jól alkalmazkodtunk, továbbá, hála Istennek, egy győztes meccsen játszhattunk ennyit kezdőként. Próbáltuk maradéktalanul végigvinni, amit elvárt tőlünk a stáb. Ami a mérkőzést illeti, reménykedtünk benne, hogy hamar lezárjuk majd az összecsapást, ezt meg is tettük az első félidőben. Fontos volt a győzelem, amit szépen megoldottunk” - nyilatkozta honlapunknak jobbszélsőnk.