Legyőztük a Békéscsabát

2022. okt. 18.  -  Utánpótlás
U15-ös gárdánk magabiztos győzelmet aratott hazai pályán.

U19: Alap Csoport, 6. forduló: Nyíregyháza Spartacus FC - PAKSI FC 3 - 1 (2 - 1)

Kezdők: Herman, Mácsik, Ádám, Lakatos-Lengyel, Palóka, Karaszi, Marosi, Keringer, Binder, Perger, Máté

Cserék: Schrenck, Somorjai, Répási, Holka, Szauer

Gólunkat Palóka 37’ szerezte.

„Sajnos teljesen megérdemelten nyert a Nyíregyháza, nagyon sok hibával játszottunk, amit az ellenfél könyörtelenül kihasznált. Volt a mérkőzésen olyan időszak, amikor úgy gondoltam, meg lehet fordítani az eredményt, sajnos azonban éppen akkor jött az újabb hiba, amivel eldőlt a találkozó. Tetszett viszont, hogy megint a mi csapatunk birtokolta többet a labdát, a hatékonyság még hiányzik, ezen próbálunk javítani” - így Nagy István edzőnk.

U16: Kiemelt Csoport, 7. forduló: DVSC - PAKSI FC 4 - 2 (2 - 1)

Kezdők: Wiesner, Kovács, Májik, Jáksó, Éger, Marcsa, Galambos, Balogh, Perczel, Verbulecz, Dörömböző

Cserék: Ulbert, Juhász, Soós, Szabó, Tillman

Gólunkat Galambos 44’ szerezte, továbbá a hazaiaktól Balogh vétett öngólt.

„Nehéz mérkőzésre számítottam, hiszen a bajnokság egyik legjobb csapata ellen játszhattunk. Ha az összes eddigi idegenbeli mérkőzést nézzük, amit eddig a Debrecen ellen játszottunk, talán most voltunk a legközelebb hozzájuk. Ez mindenképpen pozitívum, azonban úgy gondolom, hogy ebből a mérkőzésből többet is ki tudtunk volna hozni. Nem kezdtük jól a találkozót, hiszen kétgólos vezetést szerzett a hazai csapat. Az volt a bosszantó, hogy mindezt úgy, hogy nem is voltunk nagy nyomás alatt. A csapatot dicséri, hogy ebből a helyzetből is felállt, és a második félidő elején sikerült egyenlíteni, sőt, 2-2-es állásnál lehetőségünk volt a vezetést is megszerezni. Az összecsapás utolsó szakaszában egyértelműen jobb volt a debreceni csapat, ezért megérdemelt győzelmet aratott. A legfőbb tanulság, hogy ezen a szinten, ilyen képességű csapat ellen csak akkor tudunk kilencven percen keresztül jó teljesítményt nyújtani, ha mindenki százszázalékhoz közeli teljesítményt nyújt” - értékelt Wiesner József vezetőedzőnk.

U15: Alap Csoport, 5. forduló: PAKSI FC - Békéscsaba 1912 Előre SE 4 - 0 (3 - 0)

Kezdők: Orbán-Zaják, Virág, Rauf, Tojzán, Farsang, Wiesner, Bagó, Jankó, Selyem, Csoknyai, Grausza

Cserék: Nagy, Burányi, Biszak, Szurma, Tanos, Somogyi

Góljainkat Wiesner 22’, 32’ és Jankó 24”, 47’ szerezték.