Győzelem a Győr, a Gyirmót és duplán a Kaposvár ellen

U19: Kiemelt, 14. forduló: PAKSI FC - ETO FC Győr 0 - 6 (0 - 4)

Kezdők: Bakodi, Gáspár, László, Jáksó, Köllő, Ignácz, Szabó, Kiss, Binder, Szauer, Holka

Cserék: Babos, Máté, Takács, Marosi, Győrfi

U17: Kiemelt, 14. forduló: ETO FC Győr - PAKSI FC 1 - 3 (0 - 3)

Kezdők: Wiesner, Kovács, Májik, Éger, Marcsa, Soós, Galambos, Dörömböző, Perczel, Verbulecz, Surman

Cserék: Ulbert, Juhász, Turi, Huber, Tillman

Góljainkat Galambos 14’, 21’, 23’ szerezte.

Az első félidőben kiváló teljesítményt nyújtott a csapat. Az akadémiai gárdát már a saját védőzónájában próbáltuk nyomás alá helyezni, és ezáltal már azokon a területeken sok labdát szereztünk. Az ellenfelünk kapuja előtt rendre jó megoldásokat választottunk, ezért már a huszonharmadik percben három góllal vezettünk. Védekezésünk stabil és határozott volt, a párharcok nagy részét mi nyertük meg, és az átmenetekben is jól teljesítettünk. A második játékrészben is megvoltak a lehetőségeink a gólszerzésre, de az ellenfél kapuja előtt a különböző helyzetekben rossz döntéseket hoztunk. Az utolsó tíz-tizenöt percben a hazai csapat dominált, majd a mérkőzés végén egy védekezési figyelmetlenség miatt szépíteni tudott. Gratulálok a csapatnak, mert a mérkőzés nagy részében a játék minden fázisában jó teljesítményt nyújtott - fogalmazott Wiesner József edzőnk.

U16: Alap, 13. forduló: PAKSI FC - Kelen SC 2 - 2 (1 - 1)

Kezdők: Grausza, Csoknyai, Horváth, Virág, Szurma Z., Rauf, Bagó, Biszak, Somogyi, Jankó, Tanos

Cserék: Szabó, Orbán-Zaják, Marosi, Szurma M., Wiesner, Kajári, Farsang

Góljainkat Jankó 45’, Marosi 48’ szerezték.

„Továbbra is a felkészülés utolsó három hetének sikertelenségét toljuk magunk előtt. Sokat hibázunk védekezésben, és egyelőre hiányzik a játékunkból a minőség. A hasonló mérkőzéseket ősszel rendre megnyertük, sajnos most még nem vagyunk olyan állapotban, hogy ez sikerüljön. Mindkét kapott gólnál nagyot hibáztunk, de az első, egy rögzített szituáció utáni, a kommunikáció hiányából fakadó a fájdalmasabb. Ellenfelünk tetszetős stílusban játszott, voltak jó egyéni képességekkel rendelkező játékosaik, akik minőségben is jól néztek ki. Kijelenthető, hogy játékban talán felettünk is voltak. A semmiből egyenlítettünk a félidő utolsó pillanataiban, aztán a vezetést is megszereztük a második félidő elején. Ez adhatott volna egy olyan lelki pluszt, ami elegendő kellett volna legyen a győzelemhez, lehetőségeink is voltak a kétgólos előny megszerzéséhez, de a kulcspillanatokban rossz döntéseket hoztunk. A második kapott gól kicsit megfogta a csapatot, utána is akadtak lehetőségeink, de nagyon görcsösen, sokszor egyénieskedve próbáltunk eredményt elérni, ami sajnos nem sikerült. Bízom abban, hogy pár héten belül kiegyenesedünk” - nyilatkozta Köllő Roland vezetőedzőnk.

Up240310a

U14: Alap Nyugat, 15. forduló: Gyirmót SE Győr - PAKSI FC 1 - 5 (0 - 3)

Kezdők: Viló, Fekete, Csötönyi, Görgics, Weisz, Genzler, Hamvas, Tóth, Sallai, Fodor, Földi

Cserék: Nagy, Bóvári, Mayer, Szauer, Rakó, Demeter

Góljainkat Tóth 14’, Sallai 18’, 56’, Hamvas 23’, Fodor 50’ szerezték.

Ez a mérkőzés különösen fontos volt a céljaink eléréséhez. A fiúk a szívüket-lelküket kitették a pályára. Amit a mérkőzés előtt az öltözőben megbeszéltünk, az a pályán is megvalósult. Szép gólokat szereztünk, és még nagyobb különbséget is felállíthattunk volna. Gratulálok a csapatnak - fogalmazott Báló Tamás edzőnk.

U13: Dél-Nyugat, 16. forduló: PAKSI FC - Kaposvári Rákóczi BFLA 3 - 1 (0 - 0)

Kezdők: Sági, Kozma, György, Németh, Herman, Szabó B., Kutasi, Tamási, Kovács

Cserék: Badó, Fábián, Nagy, Szabó Zs., Fazekas

Góljainkat Tamási 5’, Szabó B. 52’, Nagy 74’ szerezték.

Meghatározó játékosok hiányoztak a csapatból, de hazai pályán győzelmi reménnyel álltunk a mérkőzéshez. Jól kezdtük a találkozót, helyzeteket dolgoztunk ki, és az ötödik percben már meg is szereztük a vezetést. Sikerült mezőnyfölényt kialakítanunk, viszont a második gól nem jött. A mérkőzés negyvenötödik és ötvenharmadik perce között felgyorsultak az események. Hátul egy labdakihozatalba hibáztunk bele (1-1), majd büntetőt hibázott a Kaposvár, amire góllal válaszoltunk. A csapatom jól jött ki a mérkőzés fordulópontjából, és az utolsó negyedet végig támadtuk, gólt szereztünk és megérdemelten nyertük meg a mérkőzést - így Mácsik Attila edzőnk.

A játéknap összes eredménye IDE kattintva érhető el.

U12: Dél-Nyugat, 16. forduló: PAKSI FC - Kaposvári Rákóczi BFLA 2 - 0 (0 - 0)

Kezdők: Varnyú, Görbe, Vesza, Domján, Erős, Rafael, Böde, Kern, Bognár

Cserék:
 Kiss, Kerekes, Steigervald, Orova

Góljainkat Böde 17’, Bognár 63’ szerezték.

Nagyon jól kezdtük a mérkőzést mind játékban, mind hozzáállásban. Sikerült a múlt heti jó játékot folytatnunk, ami meg is határozta az egész mérkőzés képét. Védekezésben nagyon stabilak voltunk, sok labdát tudtunk az ellenfél térfelén szerezni, a saját térfélen pedig nagyon magabiztosan játszottunk. Labdakihozatalaink és a támadásfelépítések is jól működtek. Sok helyzetet tudtunk kidolgozni a magas labdaszerzéseknek és a kombinatív játékoknak köszönhetően. Ami talán kis negatívum, az a visszatérő probléma, hogy ismét megannyi helyzetet hagytunk ki. Összességében elégedett voltam a csapat teljesítményével, és ami fontos, hogy egyénileg is minden játékos jó teljesítmény nyújtott - fogalmazott Váli Roland.