Ezzel sajnos véget ért a Magyar Kupa-menetelésünk.

Magyar Kupa 2019/2020, negyeddöntő, második mérkőzés - 2020.03.11. - 18:00

Kezdők: Holczer - Bor, Poór, Gévay, Szélpál - Bertus, Szakály, Windecker, Osváth - Sajbán, Hahn

Cserék: Rácz, Báló, Balogh, Papp, Vas, Könyves, Lenzsér

Kezdők: Levkovich, Mezghrani, Gazdag, Batik, Lanzafame, Kamber, Lovric, Kesztyűs, Kukoc, Moutari, Nagy

Cserék: Tujvel, Uzoma, Kálnoki-Kis, George, Ugrai, Ngwa, Aliji

Vezetőedző: Giuseppe Sannino

Helyszín: Szeged, Szent Gellért Fórum

Játékvezetők: Karakó Ferenc (játékvezető), Szécsényi István (tartalékjátékvezető), Albert István (asszisztens), Csatári Tibor (asszisztens), Csonka Bence (alapvonali játékvezető) és Antal Péter (alapvonali játékvezető)

4. perc: Kétszer próbált indulni a Honvéd a bal oldalon, azonban a partjelző mindkétszer lest jelzett.

7. perc: Lanzafame lőtt 6 méterről csúnyán a kapunk fölé egy bal oldali beadást követően. Fel kell pörögnünk, mert ez eddig egy kicsit álmoskás!

8. perc: Bertus lőtt távolról, enyhén balról, próbálkozása a hazai kapu felett hagyta el a játékteret. Meg kellett próbálni, teljesen üresen volt.

10. perc: Bor húzta meg jól a bal oldalon, beadását középen Levkovich húzta le az érkező Sajbán elől.

18. perc: Szakály tűzött kapura egy labdát a tizenhatos jobb sarkától, Levkovichnak bizony nyújtóznia kellett, hogy a felső léc fölé tolja a játékszert. Nagy helyzet volt, beakadhatott volna.

25. perc: Gazdag lőtt a kapunk mellé 22 méterről. Nagyon egyedül maradt…

27. perc: Szakály tekert középre veszélyesen egy szöglettel felérő szabadrúgást, azonban a kapu elé érkező labda egy kicsit sajnos mindenkinek magasra sikeredett.

31. perc: Egy szép bal oldali megindulást követően Szakály ívelte középre a labdát, de az sajnos kispesti játékost talált.

34. perc: Holczer gyűjtött be magabiztosan egy bal oldalról a kapunk elé érkező szabadrúgást.

38. perc: Lanzafame lőtt laposan 30 méterről messze a kapunk mellé.

40. perc: Osváth húzta meg a jobb oldalon, majd veszélyesen középre ívelte a labdát, ahol Hahn érkezett pontosan, de az utolsó pillanatban menteni tudott a Honvéd, így csatárunk nem fejelhetett.

40. perc: Bort találta meg a labda, aki egy zseniális cselt követően 18 méterről lőtt, ígéretesnek tűnő próbálkozását sajnos blokkolták a piros-feketék.

45. perc: Gól. Gazdag maradt sajnos teljesen üresen középen, a tizenhatos vonalánál, majd laposan a kapunkba gurította a labdát, a kapufa is segített neki.

Budapest Honvéd FC - PAKSI FC 1 - 0

Véget ért az első félidő.

46. perc: A Honvéd kezdte a második játékrészt.

50. perc: Moutari kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután hátulról csúszott rá Osváthra.

53. perc: Lovric is „besárgult”, Hahnnak csúszott oda csúnyán.

55. perc: Poór bal oldali beadásával ismét Hahnt kereste, aki elől újfent menteni tudtak.

58. perc: Az előrehúzódó Bor futott versenyt egy szabad labdáért a Honvéd kapusával, egyszerre értek oda, a labda a kapu felé vette az irányt, de sajnos túlságosan lelassult, így több kispesti védő is visszaért, valamint amúgy is mellé ment volna.

64. perc: Első cserénk: Poór helyett Könyves lépett a pályára.

68. perc: Hahn - Könyves összjáték a tizenhatos vonalánál, majd 42-es számú játékosunk lőtt, de próbálkozása sajnos egy kispesti hátról a kapu mellé vágódott. Most mindent megteszünk az egyenlítésért!

69. perc: Másodszorra változtattunk: Bertust Balogh váltotta.

70. perc: A Honvéd is kihasználta első cserelehetőségét: Kesztyűs helyett Aliji kapott lehetőséget.

72. perc: Hahn próbált fejelni középen egy veszélyes bal oldali beadást követően, Levkovich pedig nem volt biztos a dolgában, így nem tudta megfogni a labdát, amit aztán Könyves kanalazott kapura. A túlságosan nagy ívet leíró labdát végül fel tudták szabadítani a Honvéd játékosai, mielőtt az áthaladt volna a gólvonalon. Nagy helyzetünk volt az egyenlítéshez.

75. perc: Bor kapott sárga lapos figyelmeztetést.

77. perc: Harmadik módosításunk: Szakályt Báló váltotta.

78. perc: Gól. Kamber fejelt teljesen tisztán a kapunkba 7 méterről egy jobbról érkező szabadrúgást.

Budapest Honvéd FC - PAKSI FC 2 - 0

80. perc: Gévay is „besárgult”.

81. perc: Másodszorra cserélt a Kispest: Kukoc helyett Uzoma lépett a pályára.

83. perc: A Harmadik Honvéd-csere: Moutarit Ugrai váltotta.

85. perc: Nagy kapott sárga lapos figyelmeztetést.

86. perc: Windecker fejelt középre egy keresztlabdát a tizenhatoson belül, majd Sajbán fejelt kapura, a túlságosan lelassuló labdát sajnos Levkovich vetődve fogni tudta. Szép akció volt!

89. perc: Újabb két sárga lap villant: Kamber és Báló kapta.

Véget ért a mérkőzés. Budapest Honvéd FC - PAKSI FC 2 - 0