Fehérvár - Paks 2 - 2

2021. márc. 03.  -  NB I.
Nagy erőket mozgósítva, kétgólos hátrányból álltunk fel.
Nagy erőket mozgósítva, kétgólos hátrányból álltunk fel. Bravó, gyerekek!

OTP Bank Liga 2020/2021, 24. forduló - 2021.03.03. - 20:00 - MINDENT BELE, FIÚK!

A Fehérvár összeállítása

Kezdők: Kovács, Fiola, Musliu, Petryak, Zivzivadze, Nego, Stopira, Hangya, Bolla, Alef, Houri

Cserék: Rockov, Tordai, Rus, Samy, Nikolic, Silva, Dárdai, Szabó, Bamgboye

Vezetőedző: Szalai Tamás (mv.)

Kezdők: Rácz - Lenzsér, Böde, Lorentz - Szabó, Papp, Bognár, Tamás, Kulcsár - Sajbán, Hahn

Cserék: Hegedüs, Vági, Gévay, Szakály, Haraszti, Ádám, Szendrei, Bertus, Szabó B., Nagy

Hiányzók: Balogh (sérült), Szélpál (sérült), Windecker (sérült), Osváth (nincs keretben)

Vezetőedző: Bognár György

Helyszín: Székesfehérvár, MOL Aréna Sóstó

Játékvezetők: Vad II. István (játékvezető), Aradi József (tartalékjátékvezető), Márkus Tamás (asszisztens), Medorvarszki János (asszisztens), Szilasi Szabolcs (alapvonali játékvezető) és Szilágyi Sándor (alapvonali játékvezető)

Fotók: molfehervarfc.hu

1. perc: A Fehérvár kezdte a mérkőzést.

1. perc: Sajbán ívelt át a jobb oldalról a bal oldalra, az érkező Szabónak, aki kapásból tette is középre a labdát Hahnnak, de csatárunk sajnos a védők szorításában nem fért a játékszerhez.

3. perc: Szabó bal oldali beadását középen Bognár lőtte kapura, de sajnos túlságosan lelassult a labda, így Kovács védeni tudott. Nagy helyzet volt!

4. perc: Nego lőtt a jobb oldalról keresztbe a kapunk előtt. Kimaradt hála Istennek!

11. perc: Gól. Petryak lépett ki egy pontos labdával középen, így egyedül mehetett Ráczra, nem hibázott.

MOL Fehérvár FC - PAKSI FC 1 - 0

17. perc: Lorentz jobb oldali beadásáról középen Hahn maradt le centikkel.

19. perc: Szabó hosszú, bal oldali beadását középen, szorongatott helyzetből Bognár próbálta kapura fejelni, de nem tudta irányítani a labdát, így az végül Kovácsé lett.

24. perc: Rácz hatástalanított egy veszélyesnek ígérkező Nego beadást a jobb oldalról. Kellett!

25. perc: Kulcsár jobb oldali beadást középen Hahn lábáról pattant túl messzire, hogy lőni tudjon.

27. perc: Bognár veszélyes szögletét az érkező Lorentz elől fejelték el az utolsó pillanatban. Ah…

27. perc: Bognár most a jobb oldalról tette középre a labdát, Szabó próbált fejelni, de védője megakadályozta.

30. perc: Kényszerű csere nálunk: Lenzsér kapott a jobb térdéhez, és jelezte, nem tudja folytatni, Bertus váltotta.

31. perc: Lorentz kapott sárga lapos figyelmeztetést egy elkésett belépőért.

33. perc: Tamás is „besárgult”, Ő is elkésett.

36. perc: Bognár - Kulcsár összjáték a jobb oldalon, majd utóbbi tette lágyan a kapu elé a labdát, de sajnos ott senki sem érkezett pontosan.

39. perc: Lorentz tört be a tizenhatoson belülre, majd tisztán lőhetett, Kovács sajnos vetődve hárította a rövidre tartó próbálkozást.

44. perc: Bognár lőtt középen, a tizenhatos vonalától, Kovács vetődve tudta csak kipiszkálni a kapufa mellől a labdát. Nagy lehetőség volt!

Véget ért az első félidő. MOL Fehérvár FC - PAKSI FC 1 - 0

Változtattunk a szünetben: Bognár és Böde helyett Haraszti és Vági folytatta.

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

51. perc: Haraszti lőtt 17 méterről, de a középre tartó labdát Kovács sajnos magabiztosan fogta.

54. perc: Lorentz veszélyes jobb oldali beadását Hahn elől az utolsó pillanatban vágták ki a hazai védők.

55. perc: Egy hazai kontra után egy ziccert úsztunk meg, miután Petryak tisztán, a kapunktól 7 méterre eltörte a labdát, így az messze a felső léc fölött hagyta el a játékteret.

58. perc: Újra cseréltünk: Hahn helyett Szendrei lépett a pályára.

60. perc: Vezetőedzőnk kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután túlzottan hevesen reklamált egy rossz bírói ítélet után.

65. perc: Gól. Újabb veszélyes Vidi-kontra, de ezúttal sajnos nem hibáztak. Zivzivadze fejelt a kapunkba egy bal oldaldali beadást követően.

MOL Fehérvár FC - PAKSI FC 2 - 0

70. perc: Kulcsár jobb oldali beadását Haraszti kezelte le középen, majd fordulásból lőtt, próbálkozása nem sokkal ment a kapu fölé.

70. perc: Cserélt a Fehérvár is: Nego helyett Dárdai kapott lehetőséget.

74. Ismét cseréltünk: Pappot Szabó B. váltotta.

76. perc: Kulcsár jobb oldali beadása a középen igyekvő Szendreinek magasra sikeredett.

77. perc: Kettős Vidi-csere: Zivzivadze helyett Nikolic és Petryak helyett Bamgoye kapott lehetőséget.

78. perc: Góóól! Egy gyönyörű kontrát vittünk végig, majd Szabó B. és Haraszti kényszerítőzött, végül utóbbi lőtt 15 méterről a kapuba. Gyerünk, srácok, van még idő!

MOL Fehérvár FC - PAKSI FC 2 - 1

82. perc: Haraszti szögletét Szabó csúsztatta nem sokkal a felső léc fölé.

83. perc: Kicsit szétszakadt most a pálya, ezúttal a hazaiak kontráztak, és végül Dárdai lőtt a kapunk mellé.

85. perc: Góóól! Haraszti lőtt a kapuba egy szabadrúgást 17 méterről. Ez az, gyönyörű volt!

MOL Fehérvár FC - PAKSI FC 2 - 2