NBIII., Közép csoport, 20. forduló: PAKSI FC II. - Dunaújváros 3 - 1 (0 - 0)

Kezdők: Kovács, Horváth, Szécsi, Vas (Dibusz 80’), Böde, Lakatos-Lengyel, Volter, Zoltán (Pesti 65’), Ribár (Gregor 72’), Szekszárdi, Pupp

Cserék: Herman, Cseri, Gregor, Ádám, Osztermájer, Tamás, Dibusz, Heisler, Pesti

Kezdők: Hegedüs, Hesz, Molnár (Galambos 81’), Papp, Novák, Jakab (Szepessí 71’), Kesztyűs (Székely 64’), Barna (Dorogi 71’), Varga (Tóth 81’), Stampfel, Gosztonyi

Cserék: Pokorni, Irimiás, Szunyog, Székely, Dorogi, Éliás, Szepessy, Hegedűs, Galambos, Ferenczy, Garda, Tóth

Vezetőedző: Horváth Ferenc

Gólszerzők: Böde 50’, Volter 66’, Pesti 70’, ill. Kesztyűs 60'

Határozottan kezdtük a mérkőzést, a mi akaratunk érvényesült. A párharcok többségét megnyertük, mezőnyfölényben futballoztunk. Kisebb-nagyobb lehetőségeink adódtak, ám ezek kimaradtak. Bajnokaspiráns vendégeink körülbelül a harmincadik percben veszélyeztették először a kapunkat. Az első félidőben nagyrészt mezőnyjáték folyt, és mi próbáltunk lehetőségeket kialakítani, a Dunaújváros térfelén tartottuk a labdát. A második játékrész ott folytatódott, ahol az első abbamaradt, agresszíven és jó mentalitással léptünk pályára. Egy szöglet után Böde sokadik csúsztatása a kapuban landolt, 1-0. Tíz perccel később vendégeink egy szerencsés góllal egalizáltak. Ikonunk nem sokkal később újra vezetést szerezhetett volna, kiváló szólót vitt végig, végül azonban sajnos a kapu fölé emelte a labdát. Lendületünk nem tört meg, tovább domináltunk, sok ígéretes támadást vezettünk. Szép Böde-Volter összejáték után utóbbi talált a kapuba, 2-1. Pesti a bizonytalan védők mellett eltolta a labdát, és a rövid alsó sarokba helyezte a labdát, 3-1. Kovács nagyszerű védéssel tartotta kétgólos előnyünk, így a találkozó végén sem kellett izgulnunk.

Szenzációs idényzárót rendeztünk. Egy bajnokaspiráns ellen párharcerősen, agresszíven, határozottan léptünk fel. A játék képe alapján teljesen megérdemelten tartottuk itthon a három pontot. Győzelmünket sajnos két bosszantó sérülés árnyékolta be, Vas válla ismét megsérült, míg Tamás már a bemelegítésnél jelezte, gondja van. Nekik ezúton is jobbulást kívánunk. A teljes keretnek gratulálok az őszi szerepléshez. Az első egy-két hónapunk nehéz volt, erre számítottunk is, azonban amint fiataljaink felvették a felnőtt bajnokság fonalát, kiegyenesedtünk. Ezt bizonyítottuk az utolsó három-négy mérkőzésünkön, ahol rendre dominálni tudtunk. Kiváló teljesítményeket nyújtva nyertük a mérkőzéseket, büszke vagyok játékosainkra, akik megmutatták tehetségüket a felnőtt mezőnyben - így értékelt az összecsapást követően vezetőedzőnk, Kindl István.

Jó teljesítményt nyújtottak: Kovács, Vas, Pupp, Szekszárdi, Lakatos-Lengyel, Böde, Ribár