Magabiztos győzelemmel búcsúztunk Szlovéniától.

Kezdők: Holczer Á., Osváth A., Lenzsér B., Fejes A., Szabó J., Papp K., Windecker J., Könyves N., Fejős Á., Hahn J., Böde D.

Cserék: Nagy G., Kővári R., Kelemen D., Gévay Zs., Bobál D., Báló T., Bor D., Remili M., Bartha L., Herjeczki K., Szendrei Á.

A Soroksár SC kerete

Kezdők: Varga, Molnár, Takács, Gyömbér, Pászka, Huszák, Misics, Orosz, Lörinczi, Kundrák, Erdélyi

Cserék: Abu, Pócsik, Pál, Csernik, Korozmán, Derekas, Novák, Gárdos, Valencsik, Kópis

Gólszerzők: Szabó 10’, Böde 43’, Hahn 55’ Szendrei 99’, Bor 106’, valamint Pál 75’ (bü.), Derekas 120'

„A hosszított félidők miatt lényegében két mérkőzést játszottunk, hogy mindenki megfelelő terhelést kapjon a tábor utolsó napján is. Az első etappal teljes mértékben elégedett vagyok, hiszen maximálisan komolyan vettük, ahogy azt illik. Öröm, hogy a játékunkban visszaköszöntek azok az elemek, amiket eddig gyakoroltunk. Minden nap egy lépést haladunk előre, a hátralévő két hétben pedig van még időnk a finomhangolásra” - értékelt a hetedik felkészülési mérkőzésünk után mesterünk, Tomiszlav Szivics.

Kölcsönös megbeszélés alapján 2X60 percet játszunk a budapesti csapattal.

1. perc: A Soroksár kezdte a mérkőzést.

4. perc: Osváth indult meg a jobb oldalon, majd veszélyesen középre tekerte a játékszert, ahol Böde érkezett, és csak centikkel maradt le a labdáról, amit Varga gyűjtött be a levegőből.

10. perc: Góóól! Szabó fejelt tanitani való módon a kapuba egy veszélyesen a soroksári kapu elé érkező sarokrúgást. PAKSI FC - Soroksár SC 1 - 0

17. perc: Osváth jobb oldali beadását középen Böde fejelte kapura, végül Varga védett a szép összjátékunk után.

22. perc: Osváth vett át futtában kitűnően egy keresztlabdát a jobb oldalon, beadását azonban blokkolták. A szöglet ez alakalommal veszélytelen volt a kapura.

25. perc: Könyves indulhatott meg középen tisztán, majd 16 méterről próbálkozott, a kapuba tartó, erősen meglőtt labdát Varga csak sarokrúgásra tudta öklözni, amiből aztán nem lett újabb helyzet.

30. perc: A játékvezető a hosszított félidőre és a nagy melegre való tekintettel ivószünetet rendelt el.

36. perc: Fejős blokkolt nagyszerű ütemben a tizenhatosunk vonalánál egy soroksári próbálkozást.

43. perc: Góóól! Böde ugrott ki középen zseniális ütemben, majd teljesen tisztán vezethette a kapura a labdát, Vargát kicselezve a kapuba helyezte a játékszert. PAKSI FC - Soroksár SC 2 - 0

55. perc: Góóól! Szabó bal oldali lapos beadását középen Hahn pofozta a kapuba. PAKSI FC - Soroksár SC 3 - 0

58. perc: Böde lőtt 16 méterről nem sokkal a kapu fölé.

Véget ért az első félidő.

Mesterünk Papp és Holczer kivételével „sorcserét” eszközölt a szünetben.

61. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

67. perc: Báló tekert nem sokkal a kapu fölé egy szabadrúgást 18 méterről.

72. perc: Holczer helyett Nagy állt a kapunkba.

73. perc: Nagy gyűjtötte be magabiztosan a veszélyesen a kapunk elé érkező játékszert egy bal oldali szabadrúgást követően.

74. perc: A játékvezető egy tizenhatoson belüli szabálytalanságunkért büntetőt ítélt.

75. perc: Gól! Pál értékesítette a tizenegyest. PAKSI FC - Soroksár SC 3 - 1

81. perc: Nagy mutatott be egymás után két gyönyörű védést, miután két lövés érkezett a kapunk irányába 15 méterről.

90. perc: A játékvezető a hosszított félidőre és a nagy melegre való tekintettel ivószünetet rendelt el.

99. perc: Góóól! Szendrei lőtte a hálóba a labdát egy kiváló jobb oldali beadást követően. Ezzel fiatal és tehetséges csatárunk megszerezte első gólját a felnőtt csapatban, amire már oly’ rég vágyott. PAKSI FC - Soroksár SC 4 - 1

106. perc: Góóól! Bor tolta meg a bal oldalon, majd szabadon lőhetett, és 15 méterről nem hibázott, védhetetlenül a kapuba vágta a játékszert. PAKSI FC - Soroksár SC 5 - 1

120. perc: Gól! Derekas lőtt messziről a kapunkba. PAKSI FC - Soroksár SC 5 - 2