OTP Bank Liga 2021/2022, 22. forduló - 2022.02.25. - 20:00

PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 3 - 2 (1 - 2)

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Nézőszám: 1871

Játékvezetők: Bogár Gergő (játékvezető), Pintér Csaba (tartalékjátékvezető), Garai Péter (asszisztens), Horváth Zoltán (asszisztens)

Kezdők: Nagy G. - Lenzsér, Kinyik, Tamás (Sajbán 61') - Medgyes (Szabó J. a szünetben), Balogh (Windecker 61'), Szabó B. (Böde a szünetben), Papp, Osváth - Ádám, Haraszti (Nagy R. 79')

Cserék: Rácz, Sajbán, Böde, Kocsis, Kesztyűs, Kovács, Windecker, Nagy R., Pethő, Szabó J.

Hiányzók: Szélpál (sérült)

Vezetőedző: Bognár György

A Fehérvár összeállítása

Kezdők: Kovács, Rus, Fiola, Nego, Kodro (Nikolic 69'), Pinto (Evandro 69'), Dárdai (Kovács I. 83'), Lüftner (Szendrei 79'), Zulj, Hangya, Alef

Cserék: Kovácsik, Kovács, Szendrei, Nikolic, Evandro, Lamin, Géresi, Funsho, Dinnyés

Vezetőedző: Michael Boris

Gólszerzők: Haraszti 20', Ádám 84', Lenzsér 90+2', ill. Zulj 3', Dárdai 13'

3. perc: Gól. Elaludtunk középen, Zulj lépett ki teljesen tisztán, és lőtt a kapunkba…

PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 0 - 1 Gyerünk, gyerekek!

9. perc: Ádám ugrott ki középen, majd tekert el két védő mellett 16 méterről, a labda nem sokkal ment a felső kapufa föl. Ah…, szép megoldás és nagy lehetőség volt.

13. perc: Gól. Rosszul szabadítottunk fel egy szöglet után, Dárdani a tizenhatos vonalról a kapunkba lőtt.

PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 0 - 2

20. perc: Góóól! Haraszti indult meg a bal oldalon, majd cselezett egyet, és a tizenhatos sarkától a kapuba tekerte a labdát. Gyönyörű volt!

PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 1 - 2

22. perc: Balogh veszélyes bal oldali beadására a túloldalon Osváth érkezett volna, de sajnos egy ütemmel lemaradt.

24. perc: Medgyes veszélyes bal oldali beadását középen Kinyit fejelte kapura, a léc alátartó labdát Kovács kotorta ujjheggyel a felsőkapufa fölé. Ah…

29. perc: Medgyes indult meg kiválóan a bal oldalon, majd Harasztinak passzol, aki ismét a tizenhatos sarkától próbálkozott volna, sajnos blokkolták.

30. perc: Szabó B. ugrott ki középen, majd ketten szorongatták, Kovács mellett még ellőtte a labdát, ami aztán nem sokkal, de sajnos a kapu mellé ment. Ahh…, nagy helyzet volt!

32. perc: Osváth jobb oldali beadásáról középen előbb Ádám, majd Papp maradt le. Most nyomunk!

34. perc: Balogh buktatásáért Pinto kapott sárga lapos figyelmeztetést.

36. perc: Osváth veszélyes jobb oldali beadásáról középen Ádám centikkel maradt le.

42. perc: Haraszti-Szabó B.-Balogh háromszögezett a tizenhatos sarkánál, majd utóbbi lőtt, sajnos a kapu fölé, gyönyörűen passzolgattunk.

43. perc: Medgyes kapott egy keresztlabdát a bal oldalon, és kapásból lőtt, de sajnos Kovács védeni tudta a középre tartó labdát.

Véget ért az első félidő. PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 1 - 2 Gyerünk, gyerekek!

Cseréltünk a szünetben: Sinan helyett Szabó J. és Szabó B. helyett Böde lépett a pályára.

46. perc: A Fehérvár kezdte a második játékrészt.

47. perc: Nagy G. gyűjtött be magabiztosan egy veszélyes, bal oldali vendég beadást.

48. perc: Szabó J. veszélyes, bal oldali beadásár Böde érkezett a túloldalon, sajnos az utolsó pillanatban megelőzték csatárunk.

53. perc: Kodro lőtt a kapunk mellé tisztán, Naggyal szemben. Köszönjük!

55. perc: Böde fejelt a kapuba egy pontos, jobb oldali beadást, de a játékvezető szabálytalanságot látott, így kifelé ítélt szabadrúgást.

56. perc: Szabó J. is „besárgult”.

61. perc: Kettős cserét eszközöltünk: Tamás és Balogh helyett Windecker és Sajbán folytatta.

61. perc: Alef kapott sárga lapos figyelmeztetést, csúnyán buktatta Harasztit.

65. perc: Többször is kapura lőhettünk a tizenhatoson belül, de sajnos egyszer sem tudtuk a gólvonalon áttenni a labdát. Ahh…, nagy helyzet volt.

68. perc: Kodro kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután letarolta Lenzsért.

69. perc: Kettőt cseréltek a vendégek: Kodro és Pinto helyett Nikolic és Evandro lépett a pályára.

71. perc: Dárdai is „besárgult”.

76. perc: Időhúzásért Kovács kapott sárga lapot teljesen jogosan.

77. perc: Vidi-csere: Lüftner helyett Szendrei folytatta. Mi is módosítottunk: Harasztit Nagy R. váltotta.

82. perc: Nikolic lépett ki középen, és kapott pontos labdát, amit a felső kapufánkra lőtt. Köszönjük!

83. perc: Újabb vendég csere: Dárdait helyett Kovács I. váltotta.

84. perc: Góóól! Szabó J. pontos beadását Ádám fejelte a kapubaaa!

PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 2 - 2

87. perc: Rus kapott sárgát egy csúnya belépőért.

89. perc: Szendrei is „besárgult”.

90+2. perc: Kinyik-sárga.

90+3. perc: Böde lőtt a tizenhatos vonalától nemsokkal a kapu mellé.

90+3. perc: Góóól! Lenzsér talált a kapubaaa!!!

Véget ért a mérkőzés. PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 3 - 2 Szép volt, gyerekek!