Megszakadt jó hazai sorozatunk a Puskás Akadémia ellen.

OTP Bank Liga 2022/2023, 10. forduló - 2022.10.09. - 15:30

PAKSI FC - Puskás Akadémia FC 1 - 3 (1 - 1)

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Nézőszám: 1976

Játékvezetők: Erdős József (játékvezető), Csonka Bence (tartalékjátékvezető), Huszár Balázs (asszisztens), Szécsényi István (asszisztens)

Csapatunk kerete

Kezdők: Nagy G. - Kinyik (Debreceni 62'), Kádár, Szélpál, Osváth - Windecker, Balogh - Hahn (Papp 46'), Szabó B. (Haraszti 79'), Bőle (Gyurkits 79') - Varga

Cserék: Rácz, Gévay, Tamás, Haraszti, Gyurkits, Papp, Volter, Szabó J., Szekszárdi, Debreceni

Vezetőedző: Waltner Róbert

A PAFC összeállítása

Kezdők: Tóth, Mezghrani (Nagy 74'), Batik, Kiss (Komáromi 81'), Baluta, Shahab (Gruber 65'), Stronati, Corbu (Slagveer 81'), Favorov, Spandler, Brandon

Cserék: Markek, Van Nieff, Urblík, Collay, Slagveer, Puljic, Nagy Gruber, Batik, Skribek, Komáromi

Vezetőedző: Hornyák Zsolt

Gólszerzők: Varga 36', ill. Corbu 7', Favorov 67', Baluta 77'

Percről percre

1. perc: A PAFC kezdte a mérkőzést.

4. perc: Kinyik veszélyes nagy bedobását középen Szélpál és Varga vára fejjel, de sajnos egyikük sem tudott a labdához férni.

6. perc: Hahn kapott egy kicsit magas labdát a tizenhatoson belül, nem volt ideje lekezelni és kapura fordulni.

7. perc: Gól. Corbu talált a kapunkba egy kontrát követően.

PAKSI FC - PAFC 0 - 1

12. perc: Varga indult meg a bal oldalon, beadása azonban sajnos a második hullámban érkező Windecker mögé érkezett.

12. perc: Kádár mentett nagyon egy bal oldali, vendég beadást követően. Nagyon kellett, szép volt!

20. perc: Shahab kapta a mérkőzés első sárga lapját, Kádár csúnya buktatásáért.

23. perc: Nagynak kellett nagyon vetődnie Kiss jobb oldalról, a tizenhatos sarkától eleresztett lövése után. Szép volt, Geri!

27. perc: Kinyik veszélyes, lágy, jobb oldali beadása sajnos nem jutott el a címzettig, Windeckerig a túloldalon.

29. perc: Bőle húzta meg a jobb oldalon, majd Vargát kereste középen, sajnos túl laposan.

29. perc: Osváth kapott sárga lapos figyelmeztetést.

31. perc: Varga ugrott ki középen Szabó B. labdájával, ám sajnos túlságosan kisodródott, Hahné lett a labda, de Ő is éles szögből próbálkozott volna, blokkolták.

36. perc: Balogh ívelt veszélyesen középre egy szabadrúgást a bal oldalról, Szélpál érkezett rá fejjel, de szorongatott helyzetből nem tudta irányítani.

36. perc: Góóól! Kinyik tekert középre kiválóan egy labdát a jobb oldalról, amit Varga fejelt a kapubaaa.

PAKSI FC - PAFC 1 - 1

45. perc: Egy szép játék után Windecker tette középre a labdát a jobb oldalról, ám egy leheletnyit magas lett Vargának, aki így nem tudta a kapu felé irányítani a labdát. Ah...

45+2. perc: Nagynak kellett egy hatalmasat védenie.

Véget ért az első félidő. Gyerünk, srácok!

Módosítottunk a szünetben: Hahn helyett Papp folytatta.

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

49. perc: Varga tört be a jobb oldalról a pálya tengelye fele, majd Baloghnak passzolt, aki üresen, jó 22 méterről lőtt nem sokkal a kapu mellé. Szép volt, meg kellett próbálni!

54. perc: Balogh kapott sárga lapos figyelmeztetést egy elkésett belépőért.

57. perc: Balogh tekert középre egy szabadrúgást a jobb oldalról, Windecker fejelt szorongatott helyzetből, de sajnos nem tudta kapura irányítani a labdát.

62. perc: Cseréltünk: Kinyiket Debreceni váltotta.

63. perc: Favorov lőtt messze a kapunk fölé a tizenhatos vonalától, középről.

65. perc: A PAFC is cserélt: Shahab helyett Gruber lépett a pályára.

67. perc: Gól. A jobb oldalról Favorov kapott egy pontos labdát a bal oldalon, és fejelt a kapunkba.

PAKSI FC - PAFC 1 - 2 Gyerünk, srácok!

74. perc: Ismét módosított a PAFC: Mezghrani helyett Nagy folytatta.

77. perc: Gól. Baluta indult meg középen, majd 16 méterről a kapunkba lőtt...

PAKSI FC - PAFC 1 - 3

77. perc: Baluta gólöröméért sárga lapos figyelmeztetést kapott.

79. perc: Cseréltünk: Szabó B. és Bőle helyett Haraszti és Gyurkits folytatta.

80. perc: Brandon kapott sárga lapos figyelmeztetést.

81. perc: Kettőt is cseréltek a vendégek: Kiss és Corbu helyett Komáromi és Slagveer lépett a pályára.

90. perc: Gyurkits is „besárgult”.

90+1. perc: Spandler is begyűjtött egy srágát.

90+4. perc. Komáromi is sárgát jegyzett.

Véget ért a mérkőzés. PAKSI FC - PAFC 1 - 3