Újabb megérdemelt siker

2023. okt. 08.  -  NB III.
Fiataljaink közvetlen riválisukat győzték le hazai pályán, mellyel előztek is a tabellán.

Banner Pse

NBIII., Dél-Nyugati csoport, 10. forduló: PAKSI FC II. - Gárdony-Agárdi Gyógyfürdő 5 - 2 (2 - 1)

Kezdők:
 Tóth, Ádám (Máté 46’), Lépő (Köllő 81’), Földi, Pesti (Szabó A. 71’), Horváth, Szécsi, Pupp, Szabó B. (Ignácz 71’), Hegedűs, Győrfi (Zoltán 71’)

Cserék: Kovács, Perger, Köllő, Máté, Zoltán, Szabó A., Ignácz, Marosi

Vezetőedző: Kindl István

A Gárdony kerete

Kezdők:
Borsi, Balogh M., Jancsó (Pekowski 67’), Balogh Á., Dorogi (Kocsy 63’), Tóth, Szellák (Lencsés 71’), Balogh B. (Klauz 46’), Mód (Gurics 63’), Kövesdi, Szabó

Cserék:
 Orczi, Klauz, Kocsy, Gurics, Pekowski, Lencsés

Vezetőedző: Bozai Attila

Gólszerzők:
 Földi 4’, Pesti 32’, Győrfi 42’, Szabó B. 58’, Zoltán 75’, ill. Tóth 7’, Balogh Á. 90’

Rögtön helyzetekkel kezdődött a találkozó, sőt, alig pár perc elteltével, egy gyors gólváltás után 1-1 volt az állás. Mindkét csapat védekezése hagyott maga után kívánnivalót, hisz’ a lehetőségek száma miatt tíz perc után akár 3-2 is lehetett volna az eredmény. Ezek után sikerült rendezni a védekezésünk, és attól kezdve jó minőségben, szép támadásokat vezettünk. Ellenfelünk kapusa három-négy alkalommal is bravúrral hárított, érett a gólunk, ekkor vendégeinknek már nem engedtünk teret a támadásaikhoz. Pesti és Győrfi góljaival 3-1-re növeltük az előnyünk, így magabiztos előnnyel vonulhattunk a szünetre. A második játékrész ott folytatódott, ahol az első véget ért. Szinte csak mi támadtunk, továbbra is nyomás alatt tartottuk a Gárdonyt. Sok helyzetünkből további két gólt szereztünk Szabó B. és Zoltán révén. Mikor már mindenki a hármas sípszót várta, a semmiből szépített ellenfelünk, így alakult ki az 5-2-es végeredmény.

„Nagyon jól kezdtük a szezont, aztán jött egy négymeccses rossz széria, amiben ugyanakkor nem játszottunk rosszul, pontot, pontokat érdemeltünk volna, de ebben az etapban minden balul sikerült. Ennek tükrében nagyon fontos volt, hogy két győztes meccsel újabb győzelmi sort kezdjünk. Szükségünk volt a pontokra, hogy nyugodtan, türelmesen végezhessük a fiatalok felépítését. Ami a Gárdony elleni találkozónkat illeti, támadójátékunk jó volt, számtalanszor vendégeink védelme mögé kerültünk. Jó beadásaink voltak, sok helyzetet tudtunk kialakítani. Az első perceket leszámítva a védekezésünk is rendben volt, Hegedűs vezérletével a kezdeti percek után nem adtunk több esélyt a vendégeknek. Úgy gondolom, egy jó csapat ellen győztünk teljesen megérdemelten” - fogalmazott a mérkőzést követően vezetőedzőnk, Kindl István.