A végeredmény ellenére sima volt

2023. okt. 15.  -  NB III.
NBIII-as csapatunk zsinórban a harmadik mérkőzésén gyűjtött három pontot.

Banner Pse

NBIII., Dél-Nyugati csoport, 11. forduló: FC Dunaföldvár - PAKSI FC II. 2 - 3 (0 - 2)

A ’Földvár kerete

Kezdők:
Vukman, Horváth, Bartha, Dorogi (Gál 57’), Tóth Á., Molnrá, Ladányi V. (Károly 57’), Görög, Urbán (Keringer 69’), Kun (Rabi 69’), Tóth (Ladányi P. 78’)

Cserék:
 Wolland, Szedmák, Károly, Ladányi P., Keringer, Rabi, Gál, Dobos, Süle

Vezetőedző: Varga Balázs

Kezdők:
 Simon, Temesvári, Lépő, Földi (Zoltán 77’), Balogh, Horávth, Pupp, Bőle (Ignácz 77’), Pesti (Marosi 86’), Szabó B. (Szabó A. 86’), Győrfi (Szécsi 58’)

Cserék: Herman, Ádám, Szécsi, Szabó, Zoltán, Ignácz, Marosi

Vezetőedző: Kindl István

Gólszerzők:
 Bartha 91’, Károly 92’, ill. Horváth 24’, Szabó B. 36’, Pesti 55’

Foldvar23osz2

Agresszíven, az ellenfelet letámadva léptünk fel, és ez a felfogásunk kiválóan működött. Az egész első félidőben a hazaiak térfelén folyt a játék, nagyszerű labdaszerzéseink voltak. A saját kapuja elé szegeztük a Dunaföldvárt. Horváth Kevin gólja után további lehetőségeink voltak, amik akkor még kimaradtak, viszont vendéglátónk kétszer is kiszabadult szorításunkból, melyek veszélyes kontrákat eredményeztek, de Simon Barnabás a kapunkban, és védőink ezeket hatástalanítani tudták. Szabó Bálint ritkán látható szép góljával 2-0-s - teljesen megérdemelt - előnnyel mehettünk a pihenőre. A második játékrész hasonló mederben zajlott, leszámítva a félidő közepét, mikor már háromgólos előnyben volt néhány perc, mikor a hazaiak még nem adták fel a küzdelmet. Ekkor volt néhány veszélyes támadása a Dunaföldvárnak, ugyanakkor mi is tovább növelhettük volna az előnyünket. A hosszabbítás perceiben a semmiből, egy lepattanó után szépített vendéglátónk, majd rögtön a középkezdés után eladtuk a labdát, ráadásul a tizenhatosunkon belül kézzel érintettük azt, így egy büntetővel még tovább zárkózott a ’Földvár közvetlen a hármas sípszó előtt.

A mai napon nagyon jó érzés volt ennek a csapatnak az edzője lenni. Az első keretből visszajátszó labdarúgók és az NBIII-as csapat fiataljai ritkán érezhető, kiváló egyveleget alkottak. A rutinosabb játékosok húzták magukkal a fiatalokat, akik nagyszerűen felnőttek az első osztályú társaik mellé. Mindenki egyaránt motivált, ambiciózus volt, és sikerült a tudásbeli, valamint a sebességbeli különbséget a pályára vinni. A végeredmény ellenére egy tükörsima találkozót játszottunk - fogalmazott a mérkőzést követően vezetőedzőnk, Kindl István.