Már az első félidőben eldőlt

2023. nov. 18.  -  NB III.
Tartalékcsapatunk a hetedik győzelmét aratta.

Banner Pse

NBIII., Dél-Nyugati csoport, 16. forduló: PAKSI FC II. - Bonyhád-Majos 5 - 0 (4 - 0)

Kezdők:
 Simon, Szélpál, Köllő, Lépő (Debreceni 63’), Földi (Szabó A. 8’), Balogh (Ignácz 46’), Zoltán, Szécsi, Pupp, Marosi, Győrfi (Kiss 76’)

Cserék: Herman, Ignácz, Palóka, Debreceni, Szabó A., Máté, Kiss

Vezetőedző: Kindl István

A Majos kerete

Kezdők:
Bonnyai, Széles, Preininger, Lőrinc (Mácsik M. 85’), Kovács, Pál, Nagy, Kugler (Karaszi 85’), Tamás (Mácsik D. 28’), Simó (Vukk 76’), Keresztes

Cserék:
 Budzsáklia, Gyánó, Mácsik M., Keczeli, Mácsik D., Karaszi, Vukk, Rituper

Vezetőedző: Csillag László

Gólszerzők:
 Marosi 8’, Zoltán 11’, Balogh 22’, Szélpál 25’, Zoltán 64’

Bonyhadmajos23nov2

Rossz előjelekkel kezdődött a mérkőzés számunkra. Temesvári Attilát a bemelegítés során, míg Földi Dominiket egy ütközés után a második percben vesztettük el. Mindezek ellenére jól álltunk bele a mérkőzésbe, a saját térfelükre szorítottuk vendégeinket. Egész magasan, fenn védekeztünk, megpróbáltunk letámadásból labdákat szerezni, amik sikerültek is. Marosi Róbert élete első felnőtt mezőnyben lőtt találatával szereztünk vezetést, majd nem sokkal később Zoltán Rafael értékesítette az ellene elkövetett szabálytalanságért megítélt büntetőt. Harmadik gólunkat Szélpál Norbert szerezte egy szögletet követően, Balogh Balázs pedig egy kezezésért befújt tizenegyest értékesített. Az első félidőben vendégeink kétszer szabadultak ki a térfelükről, mindkétszer veszélyes támadást vezettek, az egyiknél Simon Barnabás bravúros védésére volt szükség, hogy kapott gól nélkül mehessünk a szünetre. A második játékrész egy minőségben gyengébb félidőt hozott, vagdalkozó, pontatlan volt a játék, nehezen küzdöttünk meg a nagy széllel. Egy szép kontratámadásból Zoltán Rafael révén megszületett az ötödik találatunk is. Volt egy időszak, mikor a Majos akarata érvényesült, ekkor többet volt ellenfelünknél a labda, de egy alkalmat leszámítva a kapunk nem került veszélybe, Simon Barnabás védett ismét nagyot.

„Szélpál és Balogh vezérletével az első félidei domináns játékunknak köszönhetően szinte eldöntöttük a mérkőzést. A mellettük játszó fiatalok is jó teljesítményt nyújtottak. Kiemelném Zoltán Rafaelt, akivel egy viharos időszakon vagyunk túl, ma megkapta a lehetőséget a bizonyításra, amivel kiválóan élt. 5-0-s győzelmünk ellenére nem éreztem azt, hogy a Majos ennyivel rosszabb csapat lenne nálunk, minden hibájukat sikerült megbüntetnünk. Egy hete nem értettem, hogy tudunk 4-0-ra kikapni a Fradi II-től, hát így, ahogy most a Majos tőlünk, a tálcán kínált lehetőségekkel élt a másik csapat” - fogalmazott a mérkőzést követően vezetőedzőnk, Kindl István.