A hajrában maradtunk pont nélkül

2023. nov. 26.  -  NB III.
Tartalékcsapatunk utolsó mérkőzését játszotta 2023-ban.

Banner Pse

NBIII., Dél-Nyugati csoport, 17. forduló: MTK Budapest II. - PAKSI FC II. 2 - 1 (0 - 1)

Az MTK kerete

Kezdők:
Rácz, Anokye, Farkas, Biben (Stumpf 90’), Kovács, Zsóri, Horváth (Herczeg 65’), Vas (Kenesei 58’), Bene (Antal 58’), Vadnai, Varju

Cserék:
Balázs, Béres, Fischl, Antal, Kenesei, Földi, Kustudic, Stumpf, Herczeg, Kákonyi, Ebot, Weisz

Vezetőedző: Kanta József

Kezdők:
 Simon, Köllő (Marosi 84’), Debreceni, Lépő, Skribek, Máté (Ignácz 76’), Zoltán (Győrfi 46’), Szécsi, Pupp (Ádám 30’), Pesti, Beke

Cserék: Kovács, Perger, Ádám, Ignácz, Palóka, Marosi, Győrfi

Vezetőedző: Kindl István

Gólszerző:
Biben 66’, Zsóri 80’, ill. Beke 23’

Lüktető játékkal kezdődött a mérkőzés, ami alapján a sokgólos meccs is benne lehetett volna. Mind a két csapat támadólag lépett fel, helyzetek, lehetőségek alakultak ki mindkét kapu előtt. Kis idővel később már alábbhagyott a lendület, de egy szép Pesti - Beke kombinációt követően megszereztük a vezetést. Találatunk után a szünetig inkább a mi akaratunk érvényesült, és kontráink magukban hordozták, hogy tovább növeljük az előnyünket. Beke kilépését követően nagy lehetőségünk lett volna duplázni, de a játékvezető lest jelzett… Az első negyvenöt perc az elképzelésünk szerint zajlott. A második játékrész elején a hazaiak próbáltak nyomást gyakorolni ránk, ekkor a védekezésünk mér rendben volt. Támadásaink a tizenhatosig értek, onnantól rosszul játszottuk le a szituációkat. A félidő közepén fokozta a tempót az MTK, és érződött, ha nem változtatunk, bajba kerülhetünk. Ez sajnos be is következett, megérdemelten fordítottak a kék-fehérek. A mi oldalunkon a passzok utáni lövések elmaradtak, túlkombináltuk a támadásainkat.

„Megérdemelt a hazai győzelem, ezúttal a kapu előtt élesebb formát mutatott az MTK. Sajnos mindkét tehetséges belső védőnket sérülés miatt kellett lecserélnünk. Nem volt jó egyensúlyunk a keret összetételében, sok támadónk volt, viszont középpályásunk alig akadt. Nehezen tudtunk frissíteni, ugyanakkor voltak jó dolgaink. Hiányolom a kapu előtti határozottságot, ha határozottabbak lettek volna csatáraink, több lehetőségünk lett volna, sőt, talán nem csak lehetőségekig jutottunk volna. ” - fogalmazott a mérkőzést követően vezetőedzőnk, Kindl István.