Felvettük a kesztyűt a bajnokkal, az utolsó pillanatban vesztettünk.

OTP Bank Liga 2021/2022, 30. forduló - 2022.04.29. - 20:00

PAKSI FC - Ferencvárosi TC 1 - 2 (1 - 1)

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Nézőszám: 4201

Játékvezetők: Berke Balázs (játékvezető), Bogár Gergő (tartalékjátékvezető), Vígh-Tarsonyi Gergő (asszisztens), Bornemissza Norbert (asszisztens)

Csapatunk kerete

Kezdők: Rácz - Medgyes, Szabó J., Lenzsér, Kinyik, Kovács - Szabó B. (Haraszti 62'), Windecker, Kocsis (Kesztyűs 46') - Böde (Nagy R. 71'), Sajbán (Vas 90')

Cserék: Nagy G., Gévay, Haraszti, Osváth, Vas, Gyurkits, Kesztyűs, Nagy R.

Vezetőedző: Bognár György

Az FTC összeállítása

Kezdők: Bogdán, Mmaee S., Besic (Sigér 77'), Bassey (Boli 77'), Kovacevic (Botka 67'), Vécsei, Pászka (Civic 67'), Blazic, Auzqui, Marquinhos (Marin 63'), Laidouni

Cserék: Dibusz, Zubkov, Civic, Sigér, Botka, Marin M., Redzic, Boli, Gavric

Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov

Gólszerzők: Lenzsér 7', ill. Besic 20', Auzqui 90+2'

Percről percre

1. perc: Csapatunk kezdte a mérkőzést.

4. perc: Kocsis lépett ki a jobb oldalon, és futott versenyt Bogdánnal, sajnos egy hajszállal a vendégek kapus nyert a gólvonaltól 5 méterre. Nagy lehetőség lett volna.

7. perc: Góóól! Kocsis kiváló szögletét a túloldalon Lenzsér pofozta a kapuba. Gyönyörű volt!

PAKSI FC - FTC 1 - 0

14. perc: Sajbán ugrott ki középen, majd szorongatott helyzetből a mellette tisztán igyekvő Kocsisnak passzolt volna, de egy Fradi-játékos lábában az utolsó pillanatban elakadt a labda. Uhh…, nagy helyzet nézett ki.

16. perc: Sajbán ezúttal a bal oldalon tűnt fel, és kapott egy jó labdát, majd a tizenhatos vonalától laposan próbálkozott, nem sokkal ment a kapu mellé.

18. perc: Rácz védett fontosat egy jobbról érkező veszélyes beadás után.

20. perc: Gól. Besic kapott tisztán labdát a pálya tengelyében, majd egy cselt követően a kapunkba lőtt.

PAKSI FC - FTC 1 - 1

24. perc: Kinyik állított meg egy lendületes vendég támadást, kellett.

27. perc: Kovács kapta a mérkőzés első sárga lapját, egy elkésett belépőért.

33. perc: Böde fejelt szorongatott helyzetből a kapu fölé egy balról érkező labdát 11 méterről. Ígéretes volt.

37. perc: Kinyik is elkésett, „besárgult”.

39. perc: Laidouni reklamálásért is megkapta a sárga lapos figyelmeztetést.

44. perc: Egy vendég szöglet után a kapunkba kötött ki a labda, ám a hosszas VAR-ozás után szabálytalanságot ítéltek kapusunkkal szemben.

Véget ért az első félidő. 1 - 1 Gyerünk, srácok!

Változtattunk a szünetben: Kocsis helyett Kesztyűs folytatta.

46. perc: Az FTC kezdte a második játékrészt.

48. perc: Szabó J. fejelt kapura tisztán egy bal oldali pontos beadást, a labda azonban túlságosan lelassult, illetve középre tartott, így Bogdán sajnos védeni tudta.

60. perc: Rácz gyűjtött be magabiztosan egy vendég, bal oldali beadást.

62. perc: Kovács szelídített meg tanítanivaló módon egy keresztlabdát a jobb oldalon, majd indult meg vele, beadása középen már viszont sajnos mindenkinek magasra sikeredett.

62. perc: Cseréltünk: Szabó B. helyett Haraszti lépett a pályára.

63. perc: Fradi-csere: Marquinhos helyett Marin folytatta.

67. perc: Újabb vendég cserék: Kovacevic helyett Botka és Pászka helyett Civic kapott lehetőséget.

69. perc: Szabó J. tette a kapu elé a labdát a jobb oldalról, a túloldalon Windecker érkezett és fejelt a kapu fölé. Ahh…, nagy lehetőség maradt ki.

71. perc: Windecker kapott tisztán labdát a pálya tengelyében, majd távolról próbálkozott, lövését blokkolták.

71. perc: Módosítottunk: Bödét Nagy R. váltotta.

73. perc: Auzqui húzta meg a jobb oldalon, majd 16 méterről, tisztán a kapunk fölé lőtt. Köszönjük!

77. perc: Vécsei kapott visszahúzásért sárga lapos figyelmeztetést.

77. perc: Kettőt cseréltek a vendégek: Bassey helyett Boli és Besic helyett Sigér kapott lehetőséget.

82. perc: Sinan húzta meg a bal oldalon, majd felfelé cselezett, sajnos a tizenhatoson belül azonban lőni és passzolni sem tudott már…

83. perc: Kesztyűs is „besárgult”.

84. perc: Vécsei fejelt felső kapufát egy szögletet követően.

85. perc: Kiváló Medgyes és Szabó J. összjáték a bal oldalon, majd utóbbi beadására Haraszti érkezett, de sajnos csatárunk elől menteni tudtak a vendég védők. Ah…

89. perc: Haraszti indult meg a pálya tengelyében teljesen tisztán, majd 16 méterről lőtt, Bogdán azonban szemfüles volt, és védeni tudott.

90+1. perc: Cseréltünk: Sajbánt Vas váltotta.

90+2. perc: Gól. Auzqui egy szüglet után talált a kapunkba..., ilyen nincs.

Véget ért a mérkőzés. PAKSI FC - FTC 1 - 2