OTP Bank Liga 2022/2023, 4. forduló - 2023.02.01. - 18:30

PAKSI FC - Ferencvárosi TC 1 - 3 (0 - 0)

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Nézőszám: 2501

Játékvezetők: Csonka Bence (játékvezető), Káprály Mihály (tartalékjátékvezető), Szalai Balázs (asszisztens), Szalai Dániel (asszisztens)

Kezdők: Simon - Sajbán, Vas, Kinyik, Kádár, Osváth - Balogh, Windecker, (Papp 46') Szabó B. (Kovács 71') - Haraszti (Gyurkits 64'), Hahn

Cserék: Nagy G., Gévay, Skribek, Gyurkits, Kovács, Papp, Nyári, Horváth Haris

Vezetőedző: Waltner Róbert

A Fradi összeállítása

Kezdők: Dibusz, Mmaee S. (Kovacevic 65'), Mats, Besic, Mmaee R., Tokmac (Esiti 86'), Vécsei (Zachariassen 55'), Traore, Botka, Pászka (Kwabena 65'), Auzqui (Marcos 55')

Cserék: Bogdán, Mercier, Kwabena, Esiti, Kovacevic, Zachariassen, Civic, Sigér, Myenty, Kharaishvili, Wingo, Marcos

Vezetőedző: Sztanyiszlav Csercseszov

Gólszerzők: Kinyik 49', ill. Kwabena 72', Zachariassen 83', Mmaee R. 90'

1. perc: A Fradi kezdte a mérkőzést.

6. perc: Hahn húzta meg a bal oldalon a labdát, és jól is tartotta meg, valamint cselezett középre, majd a pálya tengelyében Harasztit indította a tizenhatos vonalához, ám a labda egy leheletnyit hosszúra sikeredett. Ahh…, nagy helyzet lehetett volna.

8. perc: Szabó B. indult meg egy jó labdával, amit Windeckertől kapott, a félpályához érve három embert már sajnos nem tudott kicselezni, akik a nyakában loholtak.

11. perc: Mmaee R. lépett ki veszélyesen és kapott is labdát a tizenhatosunkon belül, ám a kapujából kitörő Simon nagyszerűen hatástalanította a vendég lehetőséget.

16. perc: Szabó B. akadályozott meg az utolsó pillanatban egy veszélyes, jobbról érkező lapos bepasszt a tizenhatosunkon belül.

19. perc: Jól és gyorsan építkeztünk a jobb oldalon, majd Haraszti adta kicsit magasan középre a labdát Hahnnak, aki így sajnos nem tudott fejelni.

24. perc: Kinyik blokkolt egy fontosat a tizenhatosunk sarkánál. Nagyon kellett, veszélyesnek ígérkezett a vendég próbálkozás.

25. perc: Haraszti tekert veszélyesen középre egy szabadrúgást közel a felezővonaltól, Dibusznak jönni és öklöznie kellett. Ah…

33. perc: Egy újabb veszélyes Haraszti szabadrúgást, csak ezúttal a bal oldalról. A középre érkező labdát Balogh csúsztatta meg, ami ez után már sajnos elakadt a védőkben a tizenhatoson belül.

34. perc: Kádár hatástalanított egy bal oldali beadást egy szöglet után.

39. perc: Szabó B. gyűjtötte be a mérkőzés első sárga lapját, egy szabálytalan becsúszásért kapta.

40. perc: Simon húzott le magabiztosan a levegőből egy veszélyes, bal oldali vendég beadást.

41. perc: Újabb Simon-védés, ezúttal egy közeli fejes ragadt a kezei közé. Ez az!

Véget ért az első félidő. PAKSI FC - Ferencvárosi TC 0 - 0 Gyerünk, srácok!

Cseréltünk a szünetben: Windecker helyett Papp folytatta.

46. perc: Csapatunk kezdte a második játékrészt.

47. perc: Osváth elé csorgott le egy szabad labda a tizenhatosunk vonalánál, amit lendületből épp a kapu fölé lőtt. Ahh…, nagy helyzet volt.

49. perc: Góóól! Kinyik maradt teljesen tisztán egy bal oldali pontos beadás után, majd a hálóba pofozta a labdát.

PAKSI FC - Ferencvárosi TC 1 - 0

55. perc: Kettőt módosított a Fradi: Vécsei és Auzqui helyett Zachariassen és Marcos lépett a pályára.

58. perc: Tokmac kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután csúnyán buktatta az induló Hahnt.

60. perc: Haraszti szöglete jött veszélyesen a rövidre, de végül nem tudott senki beleérni, így oldalhálót talált.

62. perc: Egy újabb veszélyes szöglet után, ismét Kinyiket találta meg a labda, akik ezúttal lőtt, a próbálkozás nem sokkal ment a kapu mellé… Nagy lehetőség volt.

64. perc: Cseréltünk: Haraszti helyett Gyurkits kapott szerepet.

65. perc: A vendégek is kedvet kaptak: Pászka és Mmaee S. helyett Kwabena és Kovacevic lépett a pályára.

67. perc: Simon védett nagy egy veszélyes vendég lehetőségnél. Szép volt, kelleett!

69. perc: Simon jött ki jól a kapujából és öklözött egy hatalmasat egy veszélyes vendég szögletnél, majd egy jobbról érkező beadást is magabiztosan húzott le a levegőből.

71. perc: Knoester kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután hátulról csúszott rá a meginduló Hahnra.

71. perc: Módosítottunk: Szabó B. helyett Kovács lépett a pályára.

72. perc: Gól. Kwabena talált a kapunkba egy gyors vendég kontra után…

PAKSI FC - Ferencvárosi TC 1 - 1

77. perc: Sajbán érkezett pontosan egy kiváló szögletre, de Dibusz sajnos nagyot hárított.

81. perc: Tokmac lőtt messze a kapunk mellé jó 24 méterről.

83. perc: Gól. Zachariassen találatával fordítottak a vendégek…

PAKSI FC - Ferencvárosi TC 1 - 2

86. perc: Vendég csere: Tokmac helyett Esiti lépett a pályára.

89. perc: Kádár szabálytalanságáért büntetőt ítélt a játékvezető…

90. perc: Gól. Mmaee R. értékesítette a tizenegyest.

PAKSI FC - Ferencvárosi TC 1 - 3

90+2. perc: Csere nálunk: Hahnt Horváth váltotta.