Tartalékcsapatunk zsinórban a harmadik sikerét aratta.

NBIII., Közép csoport, 27. forduló: PAKSI FC II - MTK Budapest II 3 - 1 (3 - 1)

Kezdők: Simon, Gregor (Görög 64’), Kovács N., Volter (Zoltán 86’), Süvöltös, Kocsis, Ribár (Skripek 68’), Vas, Lakatos-Lengyel, Budai, Szekszárdi

Cserék: Bencze, Palóka, Skripek, Zoltán, Görög, Kovács L.

Kezdők: Csenterics, Perkovics, Fekete, Georgievski, Rimóczi, Vasvári (Osei 10’), Miknyóczki (Merényi 56’), Kovács, Balogh, Helembai, Fülöp

Cserék: Paulovicz, Osei, Balogh, Merényi, Gyuris

Vezetőedző: Kanta József

Gólszerző: Kocsis 14’, 30’, Ribár 44’, ill. Osei 19’

Határozott elképzelésekkel lépett pályára mindkét csapat, és ennek köszönhetően egy színvonalas, jó iramú mérkőzés kerekedett. A találkozó első félidejében nagyrészt a mi akaratunk érvényesült, veszélyesebben futballoztunk a kapura, majd bő negyedórát követően Ribár cselezgetett a tizenhatoson belül, akit aztán a vendég védők buktattak. A megítélt büntetőt Kocsis váltotta gólra. Néhány perc múlva az MTK jutott tizenegyeshez, a kapusunkról kipattanó labdát második próbálkozásra sikerült gólra váltaniuk, 1-1. Továbbra is mi támadtunk, Süvöltös indult meg a jobb oldalon, majd nagyszerű beadását Kocsis vette át a tizenhatoson belül, és ritkán látott bombagólt lőtt a jobb felső sarokba. A félidő lefújása előtt Ribár tolta el a védője mellett a labdát, és ballal a jobb alsó sarokba gurított. 3-1-es előnnyel jöhetett a szünet. A második játékrészt is jól kezdtük, viszont a játék csapkodósra sikeredett. Kétgólos előnyünknél fogva indokolatlanul siettettük a támadásokat, amikbe bele-bele hibáztunk, ellenfelünk pedig rendre veszélyesen kontrázott. Volt egy időszak, mikor az MTK a kapufánkat is eltalálta, illetve hálóőrünknek, Simonnak kétszer is bravúrt kellett bemutatnia. Ezek mellett nekünk is volt két-három ziccerünk, tehát idő előtt lezárhattuk volna a mérkőzést. Összességében egy fordulatos, változatos mérkőzést játszottunk megérdemelt sikerrel a végén.

„Gratulálok csapatom teljesítményéhez. Mindenki nagyszerűen beleállt a mérkőzésbe, ami a legfontosabb számomra, hogy a fiataljaink egyre érettebb játékot mutatnak. A csapategységünket pedig bizonyítja, hogy a második félidei, kritikus időszakunkat végül kapott gól nélkül sikerült letudnunk. Egy évvel ezelőtt az ilyen helyzetekből rendre rosszul jöttünk ki. Ezt követően joggal visszavettük a mérkőzés irányítását. Ma az egész csapat kiválóan futballozott” - így értékelt az összecsapást követően vezetőedzőnk, Kindl István.