A tizenötödik mérkőzésünk következik a KTE ellen

2022. szept. 02.  -  NB I.
Hét és fél év után találkozunk újra a kecskeméti lilákkal.

Az OTP Bank Liga e napokban besűrített tempójában a hétvégén már a hetedik fordulót rendezik, melyben Kecskemétre vagyunk hivatalosak. A soron következő találkozónkat szombaton, 14:00-s kezdettel játsszuk a Széktói Stadionban.

Jegyinformációk IDE kattintva érhetőek el.

A tizenötödik egymás elleni viadalunk jön, a mérleg pedig hét győzelmet, négy döntetlent és három vereséget mutat szemszögünkből. Gólarány 21:16 ide, ami mérkőzésenként 2.6 találatot mutat. A pályaválasztást illetően nyolcadszor megyünk a közeli Kecskeméthez, kosarunkban pedig eddig három győzelem, három döntetlen és mindösszesen egy bosszankodás. Érdekesség, hogy a hosszú idő után újra NBI-es csapat kispadját az a Szabó István vezeti, aki Tomiszlav Szivics 2019-es paksi vezetőedzősége alatt másodedzőként irányította öltözőnket.

2015. április 25-ét írtunk, mikor utoljára a Kecskeméttel néztünk szembe az NBI-ben. Azt a találkozót is a lilák otthonában rendezték, ahol szinte a teljes második félidőt emberhátrányban játszottuk Kesztyűs Barna piros lapját követően. Ennek ellenére a hatvanadik játékminutumban Balázs Zsolt révén megszereztük a vezetést, öt perccel később azonban Kitl Miklós egalizálni tudott a hazaiaktól. Több találat viszont már nem esett, így 1-1-gyel zárult a párharc. A 2014/15-ös sorozat paksi odavágóján sajnos mindig csak szaladtunk az eredmény után, végül 2-3-at mutatott a kijelző a kilencven percet követően.

Figyelemre méltó, hogy Lenzsér Bence, Szabó János, Haraszti Zsolt és Hahn János már hét és fél éve is a keretünket alkották, mikor utoljára a Kecskemét ellen futballoztunk. Innen jön a folytatás, gyerünk, srácok, szerezzük meg a nyolcadik győzelmünket a KTE ellen.

Múltidéző

Első randevúnkra is Kecskeméten került sor 2008. július 28-án. Tököli Attila már a harmadik percben vezetést szerzett, amire a hazaiaktól Csordás Csaba válaszolt tizenegyesből. Tököli azonban a mérkőzés utolsó pillanatában is lecsapott, beállítva ezzel az 1-2-es, számunkra kedvező végeredményt. A paksi visszavágón újra Tököli kezdte a gólgyártást, amira Yannick Mbengono válaszolt, sőt, Csordás Csaba ismét tizenegyest értékesített. A második játékrészt emberelőnyben játszhattuk, Báló Tamás a nyolcvanhatodik percben egalizált, de a győztes gólt már nem sikerült megszereznünk, 2-2 lett a vége.

A 2009/10-es évadban szinte lemásoltuk az első mérkőzéseinket. Előbb három pontot gyűjtöttünk, majd egyet a KTE ellen. Különbség volt, hogy ezúttal idehaza kezdtünk 2-1-gyel, majd Kecskeméten értünk el 1-1-et. Városunkban Tököli Attila és Böde Dániel volt eredményes, míg idegenben Vayer Gábor talált a kapuba.

A következő két szezonban mind a négy kiírás alkalmával mi örülhettünk a lilák ellen. 0-1, 2-0, 3-2 és 0-1 lett az eredménysor, 7:2-es gólarányt produkálva. Ez idő alatt Montvai Tibor és Bartha László kétszer, illetve Hrepka Ádám, Böde Dániel és Éger László egyszer volt eredményes aktuális ellenfelünk ellen.

A 2012/13-as kiírást egy kecskeméti 1-1-gyel indítottuk. Vaskó Tamás öngólja után már az első negyedórában nálunk volt az előny, és úgy nézett ki, a találkozó végéig meg is tartjuk azt, ám Pekár László a kilencvenedik játékminutumban egyenlíteni tudott. A paksi visszavágó 0-1-gyel a liláké lett, érdekesség, hogy góljukat Bertus Lajos szerezte, aki akkor még a KTE gárdáját erősítette.

2013-ban Nagy Olivér révén a hetedik percben már vezettünk a Széktói Stadionban, ám végül a hazaiak három góljára nem volt ellenszerünk, így ott maradt a három pont. Pakson azonban már nem kegyelmeztünk, és Könyves Norbert, valamint Simon Attila találatával magabiztos győzelmet arattunk.