Nagy győzelmek hétvégéje - kis híján hibátlan forduló hét csapatunktól

2022. okt. 04.  -  Utánpótlás
Siker a Vasas, a DVTK, a Monor és a Bene Ferenc LA.
Siker a Vasas, a DVTK, a Monor és a Bene Ferenc LA. ellen, minden up-eredmény egy helyen.

U19: Alap Csoport, 4. forduló: KTE LA. - PAKSI FC 2 - 2 (2 - 0)

Kezdők: Herman, Somorjai, Mácsik, Lakatos-Lengyel, Karaszi, Marosi, Holka, Zoltán, Binder, Perger, Heisler

Cserék: Schrenck, Kiss, Büki, Szauer, Szilágyi

Góljainkat Lakatos-Lengyel 54’ és Kiss 79’ szerezték.

A múlt héthez képest egy jóval fiatalabb csapattal álltunk fel, de újfent büszkeséggel tölt el, hogy amit kérek a játékosoktól, azt próbálják megvalósítani, így egyre jobban működnek a dolgok. Nagyon örülök, hogy labdabirtoklásban az ellenfél fölé kerekedtünk, ugyanakkor mind a két oldalon akadtak helyzetek. Sajnos még sokszor türelmetlenek vagyunk az ellenfél térfelén, és túl gyorsan akarjuk befejezni a támadásainkat, amikből ki nem kényszerített hibák, továbbá veszélyes kontratámadások alakulnak ki. Gratulálok a csapatnak a játékhoz, jó úton járunk - így Nagy István edzőnk.

U17: Kiemelt Csoport, 5. forduló: Vasas Kubala Akadémia - PAKSI FC 0 - 1 (0 - 1)

Kezdők: Bakodi, Babos, Köllő, Pupp, Máté, Palóka, Tóth, Ignácz, Szabó, Keringer, Gáspás

Cserék: Schrenck, László, Somorjai, Kiss, Győrfi

Gólunkat Szabó 17’ szerezte.

„Újabb fontos győzelmet arattunk idegenben, ráadásul ismét kapott gól nélkül, ami csapatunk erejét mutatja. Egy intenzív és nehéz mérkőzésen vagyunk túl. A tizenhetedik percben sikerült megszereznünk a vezetést, melynek tudatában talán túlságosan is megnyugodtunk, és átadtuk az irányítást a jó erőkből álló hazaiaknak. A Vasas mezőnyfölényben játszott, de a védekezésünk nagyszerűen működött, így helyzetekig már nem tudtak eljutni. Gratulálok a srácoknak” - elemzett Haraszti Zoltán vezetőedzőnk.

U16: Kiemelt Csoport, 5. forduló: DVTK - PAKSI FC 0 - 1 (0 - 0)

Kezdők: Wiesner, Kovács, Májik, Jáksó, Éger, Marcsa, Galambos, Balogh, Perczel, Verbulecz, Dörömböző

Cserék: Ulbert, Juhász, Soós, Szabó, Tillman

Gólunkat Galambos 65’ szerezte.

Az első félidő első tizenöt percében nem találtuk meg a megfelelő távolságokat védekezésben, és több párharcot is elvesztettünk ebben az időszakban. A félidő második felében azonban már stabil és jó volt a védekezésünk, viszont a labdaszerzések után kevés volt a labda nélküli mozgás, ezért kevés helyzetet tudtunk kialakítani.  A második játékrészben javult a játékunk, a labdaszerzés utáni átmenetben több volt a labda nélküli mozgás, és a letámadásunk is jól működött. Több lehetőségünk is volt a gólszerzésre. A rúgott gól után voltak időszakok, amikor nagyobb nyomás alatt voltunk, de végig fegyelmezett és koncentrált volt a csapat. Összességében megérdemelt győzelmet szereztünk, egy fizikálisan erős, és az előrefelé játékban gyors csapat ellen. A következő mérkőzésen is ilyen fegyelmezetten és koncentráltan kell játszanunk, de játékban több kell, valamint az adódó lehetőségeinket is jobban ki kell majd használnunk - értékelt Wiesner József vezetőedzőnk.

Jó teljesítményt nyújtott: Galambos, Dörömböző, Verbulecz, Májik, Kovács, Marcsa

U15: Alap Csoport, 3. forduló: PAKSI FC - Monori SE 7 - 0 (5 - 0)

Kezdők: Burányi, Orbán-Zaják, Virág, Rauf, Tojzán, Farkas, Farsang, Wiesner, Jankó, Csoknyai, Grausza

Cserék: Bagó Szurma Z., Tanos, Somogyi, Biszak, Szurma M., Selyem

Góljainkat Wiesner 2’, 12’, 23’, 48’, Jankó 5’, Virág 38’ és Szurma M. 45’ szerezték.

Remekül kezdtük a mérkőzést, már negyedóra után kétgólos előnyre tettünk szert. Labdakihozatalaink jól működtek, jó ritmusban építettük a támadásainkat. A vendégek kapuját - a múlt hetivel ellentétben - ezúttal rendre el is találtuk, a felépített akciók végén szép gólokat lőttünk. Védekezésünk stabil volt, a párharcokban határozottak voltunk. A mérkőzés előtti csapatmegbeszélésen és "videózáson" kielemzésre került előző heti hibák nagy részét sikerült orvosolni, sokkal tudatosabb volt a labdabirtoklásunk és kevesebb labdát ajándékoztunk az ellenfélnek, sokkal jobban megbecsültük azt. Az igazsághoz hozzátartozik, hogy nem voltunk nagy nyomás alatt, a játék minden elemében az ellenfelünk fölé tudtunk nőni. Bátran és jó ütemben váltottunk oldalt. A bajnokság első két fordulójában minőségben tudásszintünk alatt teljesítettünk, ezen a mérkőzésen lényegesen jobb teljesítményt nyújtott a csapat. Örülök, hogy motivált volt az alakulat” - így Köllő Roland vezetőedzőnk.

U14: Alap Csoport (nyugat), 5. forduló: Tatabányai SC - PAKSI FC 3 - 3 (0 - 0)

Kezdők: Rostás, Klem, Stier, Osztermájer, Pumerschein, Kovács, Péter, Köllő, Vargyas, Steiner, Laczkó

Cserék: Száraz, Marosi, Varga, Szoó, Kákai

Góljainkat Laczkó 49’, Marosi 56’ és Száraz 74’ szerezték.

A mérkőzés folyamán az ellenfél kapuja előtt körülményesek és lassúak voltunk, főleg az első félidőben. Ellenfelünk kétszer is vezetést szerzett, ennek tükrében alakulhatott volna kedvezőtlenül a végeredmény. Számunkra eredményesebben viszont akkor, ha a kapu előtt határozottabbak vagyunk - nyilatkozta Osztermájer Gábor vezetőedzőnk.

U13: Országos - Dél-Nyugat, 5. forduló: Bene Ferenc Labdarúgó Akadémia - PAKSI FC 8 - 1 (0 - 0)

Kezdők: Demeter, Földi, Csötönyi, Kaltenecker, Weisz, Ágoston, Nagy, Mayer, Tóth

Cserék: Nagy N., Kutasi, Hum, Kiss