OTP Bank Liga 2022/2023, 12. forduló - 2022.10.22. - 16:30

MOL Fehérvár FC - PAKSI FC 1 - 1 (1 - 0)

Helyszín: Székesfehérvár, MOL Aréna Sóstó

Nézőszám: -

Játékvezetők: Karakó Ferenc (játékvezető), Káprály Mihály (tartalékjátékvezető), Márkus Tamás (asszisztens), Berényi Ákos (asszisztens)

A Fehérvár összeállítása

Kezdők: Kovács, Larsen (Bese 46'), Fiola, Schön, Nego, Kodro, Stopira, Heister, Funsho (Bumba 82'), Liedniev (Pokorny 88'), Houri

Cserék: Rockov, Dala, Pokorny, Shabanov, Szendrei, Kojnok, Bese, Hangya, Bumba

Vezetőedző: Huszti Szabolcs

Kezdők: Nagy, Balogh (Hahn 74'), Bőle (Volter 88'), Haraszti (Gyurkits 74'), Osváth, Kádár, Papp, Varga, Szabó B. (Sajbán 53'), Szabó J. (Debreceni 74'), Szélpál

Cserék: Rácz, Kinyik, Gévay, Hahn, Sajbán, Gyurkits, Windecker, Volter, Szekszárdi, Debreceni

Vezetőedző: Waltner Róbert

Gólszerzők: Funsho 44', ill. Szélpál 90+2'

2. perc: Haraszti húzta meg veszélyesen a bal oldalt, középen Varga és Bőle érkezett, de a beadásba sajnos beleléptek a hazai védők.

4. perc: Balogh harcolt nagyot, majd indult meg a jobb szélen, ahol Vargát indította tovább, középen Haraszti érkezett, de hozzá már nem tudtuk eljuttatni a labdát.

11. perc: Haraszti ívelt veszélyesen középre egy szabadrúgást a bal oldalról, Szabó J. csúsztatott aztán nem sokkal a kapu mellé.

17. perc: Egy veszélyes szögletet Szabó J. csúsztatott meg a rövid oldalon, majd a túloldalon Szélpál fejelhetett, sajnos a középre tartó labdát Kovács fogni tudta. Nagy helyzet volt!

22. perc: Balogh maradt egyedül egy kipattanó labdára jó 22 méterre a kaputól, próbálkozása nem sokkal ment mellé.

25. perc: Bőle húzta meg a jobb oldalról középre, majd a tizenhatos vonalától lőtt, ám az utolsó pillanatban blokkolták próbálkozását. A kipattanót Balogh tűzte vissza, de a középre tartó labdát Kovács fogni tudta.

27. perc: Szabó B. kapott egy jó labdát a bal oldalon, azonban egy leheletnyit mélyen tette középre azt az érkező Vargának, aki így nem érhette el. Ah…

29. perc: Osváthé az első sárga lap, Schön lerántásáért kapta.

30. perc: Liedniev lőtt csúnyán a kapunk fölé a tizenhatos vonalunktól.

31. perc: Fiola is sárga lapos figyelmeztetést kapott lökdösésért.

35. perc: Haraszti ívelt lágyan középre egy szabadrúgást a bal oldalról, amit középen Varga fejelt le lövésre Szabó J.-nek, aki sajnos az ötösön belül nem találta el jól a labdát. A mérkőzés eddigi legnagyobb helyzete volt.

37. perc: Haraszti ígéretes szögletét Szabó J. csúsztatta meg a rövid oldalon, majd Szélpál és Varga is érkezett a kapu előtt, de egyikük sem tudta bepiszkálni a labdát. Gyerünk, srácok!

43. perc: Szabó B. maradt tisztán a bal oldalon, a tizenhatos sarkánál, lapos lövését sajnos Kovács fogni tudta.

44. perc: Gól. Funsho kezelt le egy labdát a kapunk előterében, majd senki nem tudta szerelni, így a kapunkba lőtt.

MOL Fehérvár FC - PAKSI FC 1 - 0

Véget ért az első félidő.

Cserélt a szünetben a Fehérvár: Larsen helyett Bese folytatta.

46. perc: A hazaiak kezdték a második játékrészt.

51. perc: Heister kapott sárga lapos figyelmeztetést Szabó B. buktatásáért.

52. perc: Módosítottunk: Szabó B. helyett Sajbán lépett a pályára.

54. perc: Funsho kapott tisztán egy labdát jobbról, a kapunktól 15 méterre, de szerencsénkre nem találta el jól a labdát.

55. perc: Stopira maradt le nem sokkal egy jobbról érkező szabadrúgásról a kapunk torkában. Köszönjük!

57. perc: Bőle tört be a tizenhatoson belülre a jobb oldalon, majd buktatták, a játékvezető pedig a tizenegyes pontra mutatott. Egy kis - elsőre teljesen érthetetlen - tanácskozást követően majd a hazaiak jöhettek az oldalvonal mellől…

63. perc: Osváth akadályozott meg kiváló módon egy veszélyes, bal oldali hazai kontrát. Nagyon kellett!

70. perc: Haraszti maradt tisztán enyhén a bal oldalon, 18 méterre a kaputól, lövését sajnos Kovács fogni tudta. Meg kellett próbálni.

71. perc: Szabó J. is „besárgult”.

73. perc: Pappé a következő sárga egy elkésett belépőért.

74. perc: Hármat is cseréltünk: Szabó J., Haraszti és Balogh helyett Debreceni, Gyurkits és Hahn folytatta.

77. perc: Egy bal oldali, megpattanó beadást középen Hahn fejelt a kapu fölé, sajnos nem tudta már irányítani.

79. perc: Szép Gyurkits - Bőle összjáték a bal oldalon, majd a beadást Hahn elől Fiola tisztázta. Ah…

79. perc: Gyurkits cselezte be magát a tizenhatoson belülre, lövését sajnos blokkolták.

81. perc: Funsho is „besárgult”

82. perc: Hazai csere: Funshot Bumba váltotta.

88. perc: Mindkét csapat cserélt: a Fehérvárnál: Liedniev helyett Pokorny, nálunk Bőle helyett Volter lépett a pályára.

90+2. perc: Góóól! Szélpál fejelt a kapuba egy sarokrúgást.

Véget ért a mérkőzés. MOL Fehérvár FC - PAKSI FC 1 - 1