NBIII: Kiváló idényrajt

2023. febr. 12.  -  NB III.
Tartalékcsapatunk négyet vágva indította a tavaszt.

NBIII., Közép csoport, 21. forduló: Budapest Honvéd II. - PAKSI FC II. 1 - 4 (0 - 1)

A Kispest II. kerete

Kezdők: Dúzs, Zsigmond (Zrnic P. 81’), Nagy, Koszovscsuk (Fehér 46’), Polák, Fábiánkovits, Zrnic M., Kocsis D. (Benkő 72’), Eördögh, Átrok (László 59’), Kocsis G. (Menyhárt 59’)

Cserék: Schrankó, Zrnic P., Fehér, László, Menyhárt, Benkő, Kulbachuk

Vezetőedző: Szamosi Tamás

Kezdők: Balázs, Váncsa (Ádám 88’), Osztermájer, Pupp, Görög, Nagy, Ulbert (Pesti 58’), Böde (Ribár 72’), Nyári, Zoltán (Szécsi 58’), Tóth (Ignácz 72’)

Cserék: Cseri, Herman, Ádám, Ribár, Skripek, Szécsi, Ignácz, Pesti

Vezetőedző: Kindl István

Gólszerzők: Fehér 68’, ill. Böde 25’, Pesti 61’, Görög 71’, Nyári 78’

Az első félidőben túlnyomó részt a mi akaratunk érvényesült, a középső harmadba visszaállva megfojtottuk a hazaiak játékát. Labdaszerzéseink után rendkívül gyorsan tudtunk támadásba átváltani. Rögtön a mérkőzés elején Ulbert a bal oldalról befelé cselezett, jó lövését a hazaiak kapusa bravúrral hárította, ahogy később Böde közeli fejesét, valamint Görög lövését is. A mi kapunk nem forgott veszélyben, a Honvéd próbálta a hátsó sorunk mögé beívelni a labdákat, és indulni azokra, de védőink ezeket nagyszerűen levédekezték. A vezető gólunkat Nyári megindulását követően Böde révén szereztük, aki kiszorított helyzetből a hosszú sarkot lőtte ki. A második játékrész az elsőhöz hasonlóan zajlott. Vendéglátónk továbbra sem jelentett gondot a kapunkra. A csereként beálló Pesti pedig egy szép találattal megduplázta előnyünket. Magabiztos, kétgólos előnyünknél jogos büntetőhöz jutott a Honvéd, amit értékesítve hirtelen újra nyílt lett az összecsapás. Böde öt embert kicselezve már csak a hazai hálóőrrel állt szemben, akit sajnos nem sikerült átemelnie. Görög szenzációs egyéni szólója után bal lábbal a jobb felső sarkot lőtte ki, így lett 1-3 ide. A Pesti ellen elkövetett szabálytalanság után Nyári ritkán látható gólt szerzett. Még mindenki csak nézelődött a faltot követően, játékosunk azonban a kezdőkörből átemelte a Honvéd kapusát, a labda pedig a kapuban kötött ki, beállítva ezzel a végeredményt. A végére Balázs is bemutatott egy bravúr védést, mikor is egy Honvéd szabadrúgást hárított.

„Azon kevés mérkőzések egyikén vagyunk túl, mikor - mint edző - maximálisan elégedett lehetek a találkozó minden pillanatával. Ritkán adódik ilyen, de ez ma megtörtént. A srácok tökéletesen megoldották az előre megbeszélteket, egyénileg és csapatként is hibátlant alkottunk. Örülök az új igazolásaink, Váncsa és Ulbert nagyszerű játékának. Plusz öröm, hogy Ignácz személyében egy újabb 2006-os születésű labdarúgó debütálhatott az NBIII-as mezőnyben, illetve Tóth - szintén 2006-osként - hetven percig kiváló teljesítményt nyújtott a felnőttek között. A mai napon, hogy egy ilyen mérkőzést lássunk, mindenkinek átlag feletti teljesítményt kellett nyújtania, ami kiegészült néhány további extra munkával. Böde, Váncsa, Ulbert, Görög, Nagy és Nyári magas szinten futballozott ma” - fogalmazott a mérkőzést követően vezetőedzőnk, Kindl István.