Szinte felborítottuk a pályát, de a gólok mégis a másik oldalon születtek…
OTP Bank Liga 2022/2023, 20. forduló - 2023.02.18. - 14:30

PAKSI FC - Mezőkövesd Zsóry FC 0 - 2 (0 - 0)

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Nézőszám: 1511

Játékvezetők: Erdős József (játékvezető), Andó-Szabó Sándor (tartalékjátékvezető), Buzás Balázs (asszisztens), Belicza Bence (asszisztens)

Kezdők: Nagy G. (Simon 78') - Kinyik (Skribek 78'), Kádár, Szélpál - Sajbán, Papp, Haraszti (Vas 66'), Windecker, Bőle - Hahn (Böde 66'), Varga

Cserék: Simon, Kovács, Osváth, Vas, Skribek, Gyurkits, Haris, Nyári, Böde, Gévay

Vezetőedző: Bognár György

A Mezőkövesd összeállítása

Kezdők: Piscitelli, Beriashvili, Lukic, Nagy (Zahary 80'), Drazic (Bobál 90'), Besirovic (Lehoczky 90'), Brtan, Molnár (Márkus 80'), Cseri (Babunski 46'), Kállai K., Vajda

Cserék: Ryabenko, Tordai, Babunski, Bobál, Pillár, Márkus, Baranyai, Zahary, Lehoczky, Filip, Kállai Z., Ephestion

Vezetőedző: Kuttor Attila

Gólszerzők: Babunski 53', Molnár 63'

Mezlive23feb1

4. perc: Haraszti tekert a kapu előterébe veszélyesen egy szabadrúgást a bal oldalról, amit Papp fejelt tovább, ám az sajnos már nem emberhez ment.

7. perc: Bőle veszélyes szöglete után Papp lőtt a kapu fölé 6 méterről, de szorongatott helyzetből. Nagy helyzet volt.

13. perc: Besirovic lőtt messze a kapunk mellé a tizenhatosunkon belülről.

15. perc: Két nagy helyzet, két szép játékot követően. Előbb Bőle tekert középre egy labdát a bal oldalról, ami egy leheletnyit magas lett a középen jól érkező Hahn és Varga számára. Pár másodperc múlva Windeckert tette középre a labdát a jobb oldalról, amit Hahn fejét találta meg, ám csatárunk szorongatott helyzetben nem tudta kapura irányítani azt.

17. perc: Kádár tisztázott fejjel egy eszélyes, jobb oldali, vendég szabadrúgást.

22. perc: Gyönyörű Sajbán - Windecker összjáték a tizenhatos vonalánál, majd a beadást Varga fejelte kapura, a középre tartó és túlságosan lelassuló labdát sajnos a vendégek portása fogni tudta.

23. perc: Nagy G. jött ki jól a kapujából, és gyűjtött be egy veszélyes labdát, ami egy vendég szöglet után érkezett az ötösünkön belülre.

26. perc: Bőle kapott egy szemfüles passzt Kinyiktől a tizenhatos sarkánál, lövése azonban sajnos a kapu közepébe tartott, amivel így nem okozott gondot a mezőkövesdi hálóőrnek.

32. perc: Hahn tartott meg egy labdát a pálya tengelyében, és indította volna a kiugró Vargát, sajnos a labda azonban elakadt a vendég védők lábaiban, így nem lett ziccer.

35. perc: Haraszti tekert több mint ígéretesen középre a bal oldalról, Hahn feje elől az utolsó pillanatban mentettek a mezőkövesdi védők.

45+1. perc: Szélpálé az első sárga lap a mérkőzése. Elkésett belépőért kapta.

Véget ért az első félidő. PAKSI FC - Mezőkövesd Zsóry FC 0 - 0 Gyerünk, srácok!
Mezlive23feb3
Cserélt a szünetben a Mezőkövesd: Cseri helyett Babunski folytatta.

46. perc: A Mezőkövesd kezdte a második játékrészt.

51. perc: Hahn és Varga is centikkel maradt csak le egy ígéretes, bal oldali beadásról. Nagy lehetőség lett volna.

53. perc: Gól. Gyors vendég kontra után Babunski talált a kapunkba…

PAKSI FC - Mezőkövesd Zsóry FC 0 - 1 Gyerünk, srácok!

55. perc: Molnár kapott sárga lapos figyelmeztetést.

58. perc: Drazic lőtt tisztán a tizenhatos vonalunkról, Nagy G. hatalmasat vetődve hárított. Szép volt, kellett!

59. perc: Újabb Nagy G. bravúr, Molnár szelídített meg egy balról érkező labdát, és került ziccerbe, a kapujából kirontó hálóőrünk azonban hatalmasat védett.

63. perc: Gól. Molnár húzta be a pálya tengelyébe a labdát, és maradt egyedül, majd 18 méterről a kapunkba lőtt…

PAKSI FC - Mezőkövesd Zsóry FC 0 - 2

66. perc: Kettőt cseréltünk: Hahn helyett Böde és Haraszti helyett Vas lépett a pályára.

69. perc. Varga lábát találta meg egy jobbról érkező labdát, lövésére azonban a vendég kapus jól mozdult, és bravúrral hárítani tudott. Ah…

71. perc: Kinyik kapott sárga lapos figyelmeztetést, miután arconütötte Drazicot.

77. perc: Böde fejelt le lövésre egy bal oldali beadást Vargának, aki egy csel után lőtt, a mezőkövesdi kapus pedig sajnos hatalmas bravúrral védeni tudott… Ah…

78. perc: Cseréltünk: Kinyiket Skibek és Nagy G.-t Simon váltotta.

79. perc: Skribek bal oldali beadását Varga fejelte a kapu elé érkező Windeckernek, de a vendég portás előbb ért oda, és begyűjtötte a labdát.

80. perc: Kettős vendég csere: Molnár és Nagy helyett Márkus és Zahary folytatta.

84. perc: Vas bal oldali beadásáról Böde centikkel maradt le középen.

89. perc: Böde kapuba tartó lövését az utolsó pillanatban blokkolták.

90. perc: Utolsó vendég cserék: Besirovic helyett Lehoczky és Drazic helyett Bobál kapott lehetőséget.

Véget ért a mérkőzés. PAKSI FC - Mezőkövesd Zsóry FC 0 - 2