Az elődöntő a tét a MOL Magyar Kupában

2023. febr. 28.  -  MOL Magyar Kupa
A Vasas a következő ellenfél a Puskás Arénába vezető úton.

Szokás szerint hónap elején, két OTP Bank Liga forduló között, ismét MOL Magyar Kupa mérkőzés vár ránk a hét közepén. Március első napján már a negyeddöntőknél járunk, melyben a Vasast kell legyőznünk Pakson, hogy április elején elődöntőt játszhassunk, és ezzel még egy lépést tegyünk a májusi, Puskás Arénában megrendezésre kerülő döntő irányába.

Jegyinformációk szerdára ITT.

Lehet mondani, hogy rögtön belehúztunk, hiszen a sorozat első ellenfeleként a másodosztályt akkor éppen vezető PMFC-t kellett legyűrnünk Mecsekalján, és talán a miénk volt az egész kanyar legkomolyabb párosítása. A feladatot azonban megoldottuk, egy kemény mérkőzésen végül Varga Barnabás higgadt tizenegyesével vívtuk ki a továbbjutást, így kvalifikálva magunkat a legjobb harminckét együttes közé, ahol a Balatonfüred várt ránk. A Balaton-parton Haraszti Zsolt szerzett vezetést negyedóra elteltével, majd a hetvennyolcadik percben Papp Kristóf biztosította be a győzelmet. Hahn János nyolcvanadik játékminutumban eleresztett lövése a hazaiaktól Burucz Barna segítségével kötött ki a kapuban. 0-3-mal vívtuk ki helyünk a legjobb tizenhat között. Nyolc közé Monoron kerültünk február elején, ahol Varga BarnabásSzélpál Norbert és Sajbán Máté találatai mellé Skirbek Alen duplázott, 1-5 után játszhatunk negyeddöntőt tehát.

Ellenfelünk a nagymúltú Vasas lesz, akik legutóbb 2018-ban búcsúztak az NBI-től, és 2022-ben kerültek vissza ismét a legmagasabb osztályba. A bajnoki tabellán jelenleg a sereghajtó, tizenkettedik helyen állnak, ám kereterősségük kétségkívül sokkal előrébb kívánná Őket. Az idei OTP Bank Ligában először Angyalföldön találkoztunk aktuális kupaellenfelünkkel, ott 2-2 lett a vége, majd a paksi visszavágón sajnos 1-0-s vereséget szenvedtünk. Ami a MOL Magyar Kupát illeti: négyszeres győztes (1955, 1973, 1981, 1986) ellenfelünk az idei kiírásban a Balassagyarmatot (1-2), a Nyíregyházát (1-2) és a Budapest Honvédot (2-0) búcsúztatta eddig.

Szerda esti összecsapásunk a szokottaknak megfelelően egyfelvonásos, a 20:00-kor kezdődő találkozó végén mindenképpen továbbjutó lesz, és reméljük, mi várhatjuk majd az elődöntő párosításainak sorsolását.

A kupában is: Hajrá, Paks! A magyar csapat.