A hosszabbításban szereztünk három pontot

2023. ápr. 02.  -  NB III.
Tartalékcsapatunk hátrányból fordított, melyet a győzni akarásának köszönhet.

Banner Pse

NBIII., Közép csoport, 29. forduló: Bánk-Dalnoki La. - PAKSI FC II. 1 - 2 (0 - 0)

A Dalnoki kerete

Kezdők:
Zima, Darabont, Petrezselyem, Molnár, Rosta (Sápi 77’), Kócsa, Szabó, Frey, Kiss (Haronisz 81’), Török (Fellegi 77’), Király (Szentpéteri 90’)

Cserék:
 Darabont, Fellegi, Haronisz, Széchenyi, Szentpéteri, Sápi, Barát

Vezetőedző:

Csapatunk összeállítása

Kezdők:
 Simon, Ádám (Gregor 23’), Osztermájer, Nagy M. (Nagy R. 65’), Szécsi (Skripek 83’), Gyurkits, Nyári (Ribár 65’), Pupp, Pesti, Görög, Skribek

Cserék: Cseri, Kovács, Gregor, Ribár, Zoltán, Nagy R., Tóth, Skripek

Vezetőedző: Kindl István

Gólszerzők:
 Rosta 61’, ill. Pesti 66’, Gyurkits 93’

A játéknap összes eredménye és a tabella IDE kattintva érhető el.

A nehéz körülményekre még a zápor is rátett egy lapáttal. A mérkőzés első időszakában nem találtuk a ritmust, pontatlanul, sok hibával játszottunk a rossz minőségű pályán. Ahogy azonban mentünk bele a mérkőzésbe, javuló tendenciát mutattunk. Skribek indításából Pesti lépett ki ziccerbe a mérkőzés első helyzetével, ám próbálkozását a hazai hálóőr nagy bravúrral hárította. Ezek után fokoztuk a nyomást, de továbbra is sokat hibáztunk. A bánki csapat túlnyomórészt védekezett. A második játékrészben egy balszerencsés büntetőt ítéltek ellenünk, melyet sikeresen értékesítettek a hazaiak, így hátrányba kerültünk. Helyzetünk nehézzé vált, a Bánk mindent egy lapra feltéve védekezett, mi azonban nem adtuk fel. Görög indult a jobb szélen, kiváló centerezésére középen Pesti érkezett, és egalizált. Cserékkel minden létező támadónkat pályára küldtük, aminek meg is lett az eredménye, a hosszabbításban, egy sarokrúgást követően Gyurkits szerezte meg a győzelmet csapatunk számára. Mezőnyfölényünk ellenére Simonnak mindkét félidőben egy-egy bravúrt kellett bemutatnia.

„Küzdöttek a srácok, mindent megtettek, a hozzáállás rendben volt, viszont nagy ellenségei voltunk saját magunknak. Az egyszerű szituációkból is képesek voltunk fejetlenséget okozni. Sok egyéni hibával tarkítottuk a játékunk, de voltak extra teljesítmények is. Összességében egy nyögvenyelős mérkőzést vívtunk, a töretlen győzni akarás azonban meghozta az eredményét. Megannyi balszerencsés mérkőzésünk volt már, most valamit visszakaptunk a hosszabbításban szerzett győztes találatunkkal. Lelkileg nagyon fontos három pontot szereztünk. Ádám Dominiknak, akit a huszadik percben agyrázkódás gyanújával kellett lecserélni, ezúton is jobbulást kívánunk” - értékelte mérkőzésünket vezetőedzőnk, Kindl István.

Jó teljesítményt nyújtottak: Pesti, Skribek, Gyurkits, Görög, Osztermájer, Simon