Kiütés!

2023. aug. 19.  -  NB III.
Második számú csapatunk több mint féltucatot vágott a Dunaújvárosnak.

Banner Pse

NBIII., Dél-Nyugati csoport, 4. forduló: PAKSI FC II. - Dunaújváros 7 - 0 (4 - 0)

Kezdők:
 Kovács, Gregor (László 78’), Temesvári, Lépő, Földi (Ignácz 65’), Horváth, Szécsi, Pupp, Pesti (Szabó A. 65’), Győrfi (Zoltán 59’), Ulbert (Máté 59’)

Cserék: Herman, László, Zoltán, Máté, Szabó, Ignácz, Perger

Vezetőedző: Kindl István

A Dunaújváros kerete

Kezdők:
Hompót L., Horváth, Vagyóczki (Németh 57’), Tapiska, Stampfel, Bata, Szepessy, Ferenczy (Vajda 46’), Hompót D. (Perjési 46’), Puskás (Ságodi 80’), Patkós (Klauz 46’)

Cserék:
 Molnár, Németh, Marlen, Gál, Fehér, Perjési, Klauz, Ságodi, Vajda

Vezetőedző: Dr. Dobos Barnabás

Gólszerzők:
 Lépő 32’, 42’, Pesti 37’, 45’, Temesvári 51’, Horváth 80’, Szécsi 84’

A játéknap összes eredménye és a tabella IDE kattintva érhető el.

Dun23osz2

Vendégeink, ahogy arra számítottunk, szervezetten próbáltak védekezni, ami a mérkőzés első szakaszában sikerült is nekik. A támadások lehetőségét nem is nagyon keresték, tömören, masszívan védekeztek, és kontratámadásokra apelláltak. Temesvárival az élen védőink a vendég támadásokat magabiztosan hatástalanították. Mi türelmesen járattuk a labdát, próbáltunk üres területeket találni, ahol a dunaújvárosi védekezést megbonthatjuk. Mezőnyfölényünket bizonyította, hogy a találkozó elejétől kezdve sorozatban lőttük a szögleteket, szabadrúgásokat. Fél óra elteltével a vendégektől Tapiska állíttatta ki magát egy talpalást követően, ami után beindult a gólgyártásunk, és a fölényünk még egyértelműbbé vált. A Dunaújváros szinte már az első találatunk után úgy tűnt, mintha feladta volna az összecsapást, 4-0-val mentünk a szünetre. A második játékrészt rögtön egy újabb góllal indítottuk, amivel teljesen lezártuk a mérkőzés végkimenetelét. Ezúttal nem tettük nehézzé a második negyvenöt percet, mindenki profin állt a kilencven perchez. Folyamatosan újabb gólokat akartunk szerezni, végül hétig jutottunk. Újabb fiatal játékosunk, László Márk debütálhatott a felnőtt futballban, NBIII-as csapatunkban.

„Gratulálok a fiúknak, nagyon profi, érett játékkal arattunk egy magabiztos győzelmet. Temesvári higgadt, párharcerős védőmunkája átragadt a társakra, akik végre le tudtak nullázni egy mérkőzést, mindezt úgy, hogy a Dunaújvárosnak nem volt a kapunkra tartó lövése. Ez a védekezésünk hatásfokát dicséri. Mezőnyben türelmes, komoly labdabirtoklást mutattunk be, a megbeszéltek szerint nem kapkodtunk, ami egy nagy gólarányú, maximálisan megérdemelt győzelmet eredményezett. Valamit visszakaptak a srácok a múlt héten, Iváncsán balszerencsével elvesztett találkozóból. A mostani egy önbizalomnövelő siker lett” - fogalmazott a mérkőzést követően vezetőedzőnk, Kindl István.