Megvan az első tavaszi győzelem

2024. márc. 17.  -  NB III.
Pár perc alatt háromszor is bevettük vendégeink kapuját.

Banner Pse

NBIII., Dél-Nyugati csoport, 20. forduló: PAKSI FC II. - Mohácsi TE 1888 3 - 1 (0 - 0)

Kezdők:
 Borsos, Ádám, Lépő, Pesti (Pupp 81’), Horváth, Lapu (Szabó A. 81’), Jász (Répási 88’), Szabó B., Babos (Máté 81’), Kocsis, Marosi (Győrfi 57’)

Cserék: Kovács, Köllő, Pupp, Répási, Málé, Győrfi, Szabó A.

Vezetőedző: Kindl István

A Mohács kerete

Kezdők:
Somogyi, Károly (Kiss 84’), Szabó D., Izsák (Spannenberger 46’), Aszalós (Rázsics 84’), Károly, Racskó, Dér (Horog 65’), Vég, Nagy (Encz 46’), Müllerlei

Cserék:
 Barabás, Bonnyai, Kiss, Encz, Mrenka, Loch, Bohata, Spannenberger, Román, Hetényi, Horog, Rázsics

Vezetőedző:

Gólszerzők:
 Pesti 68’, 76’, Kocsis 72’, ill. Rázsics 86’

Mohacs24tav2

A kiválóan előkészített talajú pálya ellenére nehezen alakult ki folyamatos játék a nagy szél miatt. Vendégeink visszaálltak, próbáltak kontratámadásokat vezetni, a szél nekik kedvezett, ennek ellenére csapatunk jól futballozott az első félidőben. Nagy mezőnyfölényben játszottunk, három-négy lehetőséget sikerült kialakítanunk, melyek mindegyikét a vendég kapusnak kellett hárítania. A második játékrészben valami megváltozott. A Mohács továbbra is azt játszotta, amit korábban, ugyanakkor a mi játékunk visszaesett. Az első időszakban vendégeink akarata érvényesült, de - egy esetet kivéve - a kapuk nem forogtak veszélyben. Egy mohácsi szabadrúgás után a kapufánkon csattant a labda. Nálunk Szabó Bálint ritmusváltása után Pesti Zoltán szerzett vezetést, majd néhány perc alatt le is zártuk a találkozót. Miután Pesti lefutotta a védőket, és önzetlenül Kocsis Bencének passzolt, már 2-0-ra vezettünk. Röviddel mindezek után Pesti újra betalált, amivel már háromra növeltük előnyünket. A mérkőzés végén egy ritkán látható, tizenhatoson belüli átlövés után szépített a Mohács.

„Nagyon nehéz mérkőzésre számítottam egy jól szervezett, agresszíven párharcokat kereső Mohács ellen. Ennek ellenére az első félidőben jól futballoztunk, ha ziccereinket értékesítjük, már akkor el is dönthettük volna a találkozót. A szünet után - érthetetlen módon - álmosan kezdtük újra az összecsapást. Vendégeink teljesen átvették az irányítást, helyzeteket alakítottak ki, és a térfelünkön tarották a labdát, ami az első félidőben nem nagyon fordult elő. Szabadrúgássokkal, bedobásokkal helyzeteket alakítottak ki, és a nagy szélben ezekből könnyen veszélyes szituációk lehettek volna. Ekkor úgy éreztem, a ránk mostanában jellemzően, 1-0-ra vesztünk majd. Játékunkban nem volt benne a gól, valamint a korábban látott minőség, tompán játszottunk. Van az a mondás, hogy a gól megtanít futballozni, esetünkben most ez duplán igaznak bizonyult. Szinte a semmiből szereztünk vezetést, majd pár perc leforgása alatt eldöntöttük a három pont sorsát. Úgy gondolom, összességében megérdemelt a győzelmünk, hisz’ az első játékrészben többször is betalálhattunk volna. Örülünk, fontos pontokat szereztünk. Ma a támadószekcióban egy nagyon erős csapatunk volt, amit azonban a nagy szél kioltott” - fogalmazott a mérkőzést követően vezetőedzőnk, Kindl István.