Kilenc és fél év után újra a Nyíregyháza ellen az NBI-ben

2024. aug. 16.  -  NB I.
Az egyik újonccal folytatjuk az OTP Bank Ligát.

Banner Magy1

Az OTP Bank Liga negyedik fordulójában a Nyíregyháza Spartacus FC-t fogadjuk zöld-fehér arénánkban. Jegyinformációk ITT.

Aktuális párharcunk nem tekinthető nagy múltúnak, hiszen mindösszesen a kilencedik egymás elleni bajnokinkra kerül sor vasárnap este. A serpenyőben szemszögünkből eddig négy győzelem, három döntetlen és egy vereség lapul. A gólarány 14:7 ide, ami 2.6-os gól/mérkőzést eredményez.

2007 augusztusában találkoztunk először a Nyíregyházával, a Pakson rendezett összecsapást Hanák Viktor, Horváth Ferenc és Márkus Tibor góljaival 3-0-ra megnyertük. Vendégeinktől egyébként ketten is idő előtt mehettek zuhanyozni. A visszavágó ugyan már szorosabb volt (1-2), de végül mindhárom pontot hazahoztuk. A találkozó érdekessége, hogy mindkét gólunkat - tehát a fordítást - a mérkőzés hosszabbításában hoztuk össze, Weitner Ádám a kilencvenkettedik, Tököli Attila a kilencvennegyedik percben volt eredményes.

A következő szezonban az egymás elleni randevúk ismét városunkban kezdődtek, viszont ellenfelünk ekkor gyűjtötte be első - és mindeddig egyetlen - győzelmét ellenünk (1-2), a Spartacus győztes találata a kilencvenötödik percben esett. A nyíregyházi visszavágó 2-2-es döntetlen hozott, Tököli Attila duplázott, de kétgólos előnyünk a találkozó végére sajnos teljesen elolvadt.

2009 augusztusában 1-0-ra nyertünk Pakson, a visszavágó 1-1 lett, mely után négy és fél évnyi szünet következett, mindkét gólunkat Tököli Attila szerezte.

2014. augusztus elején Nyíregyházán Eppel Márton, Heffler Tibor és Könyves Norbert is betalált (0-3), és megszereztük a negyedik sikerünket a piros-kékek ellen. A paksi meccs 1-1-es pontosztozkodással zárult 2015. február 21-én, és ez máig az utolsó egymás elleni bajnokink.

Érdekesség, hogy az eddigi tizennégy találatunkból ötöt Tököli Attila jegyez, aki ezúttal már biztos nem fog a kapuba találni, hiszen immáron az U12-es csapatunk edzője.

Az újonc Spartacus a szezon nyitófordulójában 2-1-re legyőzte a Győrt, majd két vereséget begyűjtve érkeznek városunkba. Az MTK-val (3-0) és a Puskás Akadémiával (3-1) szemben maradtak alul paksi túrájuk előtt. Mi 2-2-vel indultunk Diósgyőrben, aztán 2-1-re legyőztük az Újpestet itthon, végül legutóbb 3-1-es vereséget szenvedtünk az ZTE otthonában. Nem szabad elfeledni azonban, hogy csapatunknak mindeközben az UEFA Konferencia-ligában is folyamatosan jelenése van, ahol immáron a rájátszásnál tartunk