NBIII: Legyőztük a Fradit

2022. nov. 27.  -  NB III.
Második számú csapatunk volt, hogy három góllal is vezetett.

NBIII., Közép csoport, 19. forduló: PAKSI FC II. - Ferencvárosi TC II. 3 - 2 (3 - 0)

Kezdők: Simon, Osztermájer (Ádám 67’), Tamás (Lakatos-Lengyel 27’), Görög, Horváth (Heisler 88’), Szécsi (Gregor 46’), Vas, Böde, Volter, Ribár (Pesti 67’), Szekszárdi

Cserék: Cseri, Kovács, Gregor, Ádám, Lakatos-Lengyel, Heisler, Zoltán, Pesti

Vezetőedző: Kindl István

Az FTC II. kerete

Kezdők: Őri, Orosz, Fenyvesi (Kokovai 46’), Varga S. (Berényi 46’), Manner, Cubra (Juhász 73’), Godányi (Varga Z. 46’), Horváth, Takács, Pajti (Tóth 46’), Pócsik

Cserék: Tóth, Kokovai, Lukács, Gágyor, Leandro, Varga Z., Juhász, Tóth, Berényi, Lestál

Vezetőedző: Korolovszky Gábor

Gólszerzők: Böde 2’, Volter 35’, Szekszárdi 46’, ill. Kokovai 57’, Berényi 73’

Rögtön a mérkőzés elején, egy hátulról felépített nagyszerű összjáték után Ribár passzát Böde váltotta gólra, ezzel azonnal nálunk volt az előny. Az első félidőben magabiztos labdajáratással irányítottuk a mérkőzést, szép akciókat vezettünk. Vendégeink mindösszesen egy alkalommal jelentettek veszélyt a kapunkra, amit Simon nagy bravúrral hárított. Ribár egyéni szolója tizenegyest eredményezett, a büntetőt Szekszárdi értékesítette, 2-0. A szünet előtt még Volter egy gyönyörű kapáslövés után talált a kapuba, ezzel háromgólos előnnyel mehettünk a pihenőre. A második játékrészre a Fradi négy cserét eszközölt, és kezdeményezőbben léptek fel, minden mindegy alapon. Mezőnyben fölénk kerekedtek, de a kapunkig már nem jutottak el, ellenben mi egy Böde-Volter kombinációt követően az ötösről veszélyeztettünk, sajnos a vendég portás azonban hárítani tudott. Ekkor könnyen meglehetett volna a negyedik találatunk is. Egy rossznak tűnő Ferencváros szöglet után, a térfél közepéről visszalőtt labdába Kokovai tette bele a fejét, ami így védhetetlenül esett a kapunkba. 3-1 után Böde fejelt közelről, amit Őri újfent bravúrral hárított, ismét egy mérkőzéslabda maradt kihasználatlan, mellyel lezárhattuk volna a találkozót. A hetvenharmadik percben vendég ziccer adódott, amit Berényi kihasznált, 3-2. Az utolsó húsz percben új mérkőzés kezdődött, vendégeink nyomása alatt kellett játszanunk, túlnyomórészt védekeztünk, a kontráink viszont magukban hordozták a gólszerzés lehetőségét. Végül sikerült megtartanunk az előnyünk, és így az MTK II. után a Fradi II-t is legyőztük.

Hiába a megszerzett három pont, nem tudok felhőtlenül örülni. 3-1 után érthetetlenül elvesztettük a magabiztosságunkat, pedig akkor is rendre adódtak meccslabdáink, melyekkel lezárhattuk volna a párharcot. A Fradi e hétvégén igazolta a futball alaptörvényét, miszerint, ha sok helyzetet kihagysz, a másik oldalon megbosszulja magát. Az utolsó húsz perc nehéz volt, a Ferencváros mindent megtett az egyenlítésért. A vége tehát nagyon nehéz lett, de értékes három ponttal gazdagodtunk. Sajnos a találkozó végét nem láthattam, mivel a játékvezető két sárga lappal kiállított, biztos tettem érte, érzésem szerint azonban túlzó volt az ítélet - így értékelt az összecsapást követően vezetőedzőnk, Kindl István.

Jó teljesítményt nyújtottak: Görög, Horváth, Volter, Ribár, Böde