OTP Bank Liga 2022/2023, 23. forduló - 2023.03.11. - 17:00

PAKSI FC - MOL Fehérvár FC 2 - 1 (1 - 1)

Helyszín: Paks, PAKSI FC Stadion

Nézőszám: 1785

Játékvezetők: Berke Balázs (játékvezető), Andó-Szabó Sándor (tartalékjátékvezető), Garai Péter (asszisztens), Szalai Dániel (asszisztens)

Kezdők: Simon - Kinyik, Kádár (Szélpál 16'), Szabó J. - Vas - Osváth, Papp (Balogh 83'), Windecker, Bőle (Sajbán 83') - Hahn (Böde 71'), Varga

Cserék: Nagy G., Szélpál, Sajbán, Balogh, Böde, Skribek, Gyurkits, Kovács, Nyári, Haris

Vezetőedző: Bognár György

A Fehérvár összeállítása

Kezdők: Kovács, Larsen, Schön, Nego (Fiola 74'), Flores, Csongvai, Kodro, Heister, Katona (Kastrati 71'), Alef (Pokorny 74'), Houri (Dárdai 62')

Cserék: Rockov, Dala, Fiola, Pokorny, Kastrati, Christensen, Stopira, Dárdai, Kojnok, Bese, Menyhárt, Pető

Vezetőedző: Toldi Gábor

Gólszerzők: Varga 30', 56' (bü.) ill. Schön 45+1'

A gólok története:

30. perc: Szabó indult meg a bal oldalon, majd középre ívelt Vargának, aki jobbra tette Windeckernek, középpályásunk pedig pár másodperccel később gólgyárosunk fejére emelte a labdát. Mintaszerű támadás volt, melynek a végén Varga immáron a tizenhatodik találatát szerezte az idei kiírásban. 1 - 0

45+1. perc: Simon jött ki rosszul a kapujából, amit Schön használt ki, és egalizált. 1 - 1

56. perc: Hahnnak tapostak oda a tizenhatoson belül, amiért teljesen egyértelműen büntető járt. Varga magabiztosan értékesítette a tizenegyest. 2 - 1