Három gól sem volt elég Iváncsán

2023. aug. 13.  -  NB III.
Második számú csapatunk két győztes meccs után kapott ki először.

Banner Pse

NBIII., Dél-Nyugati csoport, 3. forduló: Iváncsa KSE - PAKSI FC II. 4 - 3 (2 - 2)

Az Iváncsa kerete

Kezdők:
Ordasi, Kercsó, Kovács, Kiatipisz, Aradi, Vallejos (Törőcsik 58’), Horváth, Bányai, Székely (Suszter 52’), Madarász (Barta 79’), Nyilas

Cserék:
 Burger, D’urso, Törőcsik, Barta, Suszter, Bedőcs, Farkas, Szauter

Vezetőedző: Tóth András

Kezdők:
 Kovács, Gregor, Földi, Horváth, Ulbert (Szabó A. 71’), Szécsi (Zoltán 58’), Lépő, Szabó J. (Pupp 46’), Pesti, Ignácz (Máté 46’), Győrfi (Perger 88’)

Cserék: Schrenck, László, Pupp, Máté, Zoltán, Perger, Szabó A.

Vezetőedző: Kindl István

Gólszerzők:
 Aradi15’, Kercsó 30’, Kovács 58’, Barta 93’, ill. Földi 32’, Ulbert 40’, Pesti 52’

Csapatunk rossz felfogásban kezdte a mérkőzést, a hazaiak pedig két pontrúgást követően kétgólos előnybe kerültek. Az első húsz perc képe alapján sajnos egy nagyobb arányú vereség is kinézhetett volna. Gárdánk erejét dicséri azonban, hogy 2-0-ról is képes volt felállni. Az első félidőben Földi Dominik egy labdaszerzést követő átlövésből szépített, később Ulbert Renátó egy ritkán látható szóló után, három embert kicselezve, a tizenhatoson belülről a bal felső sarokba lőtt, ezzel 2-2-vel mehettünk a szünetre. A második játékrészt dominálva, agresszíven kezdtük. Pesti Zoltán szintén egy klasszis találatot szerzett a jobb felső sarokba, miután kicselezte a védőket, 2-3. Ekkor úgy nézett ki, végleg a kezünkbe kerül a mérkőzés. A hazaiak egy könnyen hárítható átlövés után egalizáltak, pont akkor, mikor inkább mi növelhettük volna az előnyünk, 3-3. Az összecsapás végén inkább mezőnyben folyt a párharc, talán mi voltunk egy kicsit veszélyesebbek. A kilencvenharmadik percben egy rossz védekezést követően a rutinos hazaiak kihasználták a lehetőségüket, és így végül megnyerték a párharcot.

2-0-s hátránynál megfordult a fejemben, hogy egy nagy vereségbe szaladunk bele a tavalyi bajnok otthonában. A srácok azonban rám cáfoltak, az ivószünet után picit váltottunk a játékunkon, eredményeképpen visszajöttünk a meccsbe, és teljes joggal alakítottuk 2-2-re a félidei eredményt. Úgy gondoltunk, lesz esélyünk megnyerni a találkozót, és ez a játékunkban aztán benne is volt. Sajnos a rutinos Iváncsa kihasználta az elvi hibánkat, és a hosszabbításban otthon tartotta mind a három pontot. Ennek ellenére a lefújást követően azt mondtam a srácoknak, ne szomorkodjanak, legyenek büszkék, hiszen egy kiváló csapat otthonában tudtunk kellemetlen ellenfelek lenni. Tanulnunk kell az apró hibáinkból, ha ezt így folytatjuk, nagyot léphetünk előre a közeljövőben - fogalmazott a mérkőzést követően vezetőedzőnk, Kindl István.