Nagyon küzdöttek a lányok - hetven perc után jött ki a különbség.

Simple Női Kupa, 1. forduló: PAKSI SE - PMFC 0 - 3 (0 - 0)

Kezdők: Kerekes, Debreceni (Asztalos 88’), Fodor, Csere (Tancsa 46’), Zufall (Árki 46’), Kiss L., Kiss G., Sajabó, Fritz, Szűcs (Győrfi 76’), Marosi (Boda 46’)

Cserék: Asztalos, Bárányos, Boda, Tancsa, Győrfi, Árki

Kezdők: Nagy, Máté, Krisztián (Orsós 63’), Bódis (Szabó 84’), Mayer (Égi 63’), Nyéki (Patai 56’), Spiel, Bocz, Kőmíves, Farkas (Ruppert 84’), Kövesdi

Cserék: Szűcs, Gyánó, Patai, Ruppert, Orsós, Szabó, Égi

Vezetőedző: Bolboaca Augustin

Gólszerzők: Patai 68’, 85’, Égi 83’

Akárcsak a tavalyi, az idei női labdarúgó évad is a Simple Női Kupa első fordulójával vette kezdetét - felnőtt NBII-es gárdánk ezúttal a PMFC-t fogadta. A mecsekaljai piros-fekete alakulat utánpótlása és női szakosztálya akadémiai szinten működik, így a továbbjutás bravúr lett volna. Csapatunk ugyanakkor roppant fegyelmezetten és szervezetten játszotta végig a mérkőzést, és az első félidőben vendégeinknek nem is sikerült feltörnie a védekezésünket, továbbá kapusunk is remek teljesítményt nyújtott. Sajnos a második játékrész derekára kijött a fizikális különbség a két együttes közt, ezt használta ki három góllal is a Pécs. A találkozó összességében jó erőfelmérő volt a bajnoksárga összpontosító és készülő lányaink számára.

„Fontos tudni, csapatunk éppen a felkészülés közepén járt, hiszen a bajnoki rajtig még három hetünk van. Persze mindig minden meccset meg akarunk nyerni, így álltunk ehhez a mérkőzéshez is, de helyzetünk nem volt könnyű. Látszott a lányokon, hogy inkább fejben fáradtak el, mint fizikálisan, sok rossz döntést hoztak, leginkább a középpályán. Ez rányomta a bélyegét az egész összecsapásra. A Pécs végig uralta a meccset védekezésre kényszerítve bennünket. Az első félidőben megoldottuk a helyzetet jó kapusteljesítménnyel fűszerezve. A második felvonásban az első bekapott gól után roppantunk meg, támadójátékunkban pedig nem volt veszély. Csapatunk becsülettel végigküzdötte a találkozót, egy percig nem adták fel a lányok” - fogalmazott vezetőedzőnk, Horváth György.

Szezonkezdetek

Női NB II. Nyugati csoport 1. forduló, 2023.09.03., 11:00 - PAKSI SE - Kriston SE - Martonvásár

Leány Regionális U-19 Dél-Nyugati csoport 1. forduló, 2023.09.09. - Kelen SC - PAKSI SE

Leány Regionális U-16 Dél-Nyugati csoport 1. forduló, 2023.08.26., 10:00 - PAKSI SE - Siófoki Bányász SE

Leány Regionális U-14 HNP Dél-Nyugati csoport 1. forduló, 2023.09.09. - PAKSI FC - Szentlőrinc SE