Klubtörténelem!

2024. aug. 14.  -  Klub

Banner Magy2

A Konferencia-liga-selejtező harmadik fordulójában az FK Mornar Bar volt az ellenfelünk. Az első, paksi összecsapás után, mely 3-0-s győzelmet hozott, Montenegróban 2-2-es döntetlent értünk el, így 5-2-es összesítéssel léphettünk egy újabb szintre. Az újabb szint pedig nem más, mint a csoportkör előtti utolsó, negyedik selejtezőkör, a rájátszás.

A negyedik párharcunkra készülhetünk tehát az európai porondon, ahol bizony sikerekkel lépkedünk előre. A mostani, lenyűgöző teljesítményünkkel a 2011-es Európa-Liga-selejtezős menetelésünket írtuk felül, mikor a harmadik körben kellett búcsúznunk.

Tizenhárom éve az andorrai UE Santa Coloma (idegenben 0-1, itthon 4-0) és a norvég Tromso (itthon 1-1, idegenben 0-3) után a skót Hearts (itthon 1-1, idegenben 4-1) jelentette a csúcsot. Idén a román Corvinul Honedoara elleni vereséget követően a ciprusi AEK Larnaka és a montenegrói FK Mornar Bar csapatát múltuk felül megsüvegelendő teljesítménnyel, és készülhetünk a rájátszásra, mely, talán mondani sem kell, milyen téttel bír.

2024-ben így újfent továbbírtuk egyre vastagodó történelemkönyvünket, és a kupagyőzelem, valamint a bajnoki ezüstéremről szóló májusi fejezetek után büszkén mondhatjuk, az elmúlt hetek eseményei sem férnének fel egy oldalra, sőt…