Haraszti duplája után jöhet a negyeddöntő a kupában.

MOL Magyar Kupa 2021/2022, 5. forduló - 2022.02.09. - 17:00

Aqvital FC Csákvár - PAKSI FC 0 - 2 (0 - 1)

Helyszín: Csákvár, Tersztyánszky Ödön Sportközpont

Nézőszám: 1200

Játékvezetők: Derdák Marcell (játékvezető), Gaál Ákos (tartalékjátékvezető), Kulman Tamás (asszisztens), Király Zsolt (asszisztens)

A Csákvár összeállítása

Kezdők: Zelizi, Mészáros (Derekas 60'), Torvund, Kalmár (Mim 60'), Dulló, Magyar (Ominger a szünetben), Hosszú, Baracskai (Makrai 60'), Mayer, Molnár, László

Cserék: Papp, Mim, Tamás N., Bakos, Kártik, Makrai, Ominger, Major, Derekas, Vaskó

Vezetőedző: Mónos Tamás

Kezdők: Nagy G. - Vas, Lenzsér, Szélpál (Gévay 60'), Osváth (Medgyes a szünetben) - Balogh, Haraszti (Gyurkits 72'), Windecker (Kesztyűs a szünetben) - Nagy R. (Böde 60'), Pethő, Sajbán

Cserék: Rácz, Gévay, Tamás O., Böde, Ádám, Gyurkits, Kesztyűs, Szekszárdi, Medgyes, Szabó B.

Hiányzók: Szabó J. (sérült), Kinyik (sérült), Lorentz (sérült), Papp (beteg)

Vezetőedző: Bognár György

Gólszerzők: Haraszti 25' (bü.), 71'

Fotók: Némedi István

2. perc: Balogh veszélyes szögletét az érkező Lenzsér feje elől Zelizi öklözte ki a tizenhatoson kívülre.

2. perc: Az ellentámadásból Molnár lőtt a kapunk mellé egy veszélyes balról érkező beadást.

5. perc: Osváth jobb oldali beadása Zelizitól pattant ki a pálya tengelyében, az érkező Balogh lövése azonban sajnos elakadt egy hazai játékosban.

7. perc: Haraszti tekert középre egy szabadrúgást a jobb oldalról, amit középen Lenzsér fejelt a kapu mellé. Ah…, nagy lehetőség volt.

9. perc: Lenzsér tisztázott a kapunk előterében egy veszélyes hazai szögletet követően.

9. perc: Windecker lőtt a tizenhatos vonalához közelről, középről nem sokkal a kapu fölé egy sarokrúgás után kipattanó labdát.

11. perc: Hosszú jobb oldali beadását Molnár fejelte a kapunk mellé, Szélpál szorongatta.

13. perc: Haraszti bal oldali pontos beadását a túloldalon Pethő lőhette tisztán kapura, a próbálkozás azonban elakadt a hazaiak hálóőrében.

16. perc: Haraszti indította Nagy R.-t a bal oldalon, akinek a beadása sajnos magasra sikeredett a túloldalon érkező Sajbánnak.

18. perc: Vas hatástalanított higgadtan egy hazai kontrát fejjel a kapunktól 5 méterre.

20. perc: Nagy R. cselezett a bal oldalon, majd a kapu elé tett labdáról Pethő maradt le centikkel. Nagy lehetőség volt.

21. perc: Szép Nagy R. - Haraszti összjáték a bal oldalon, végül Pethő érkezett középen, de az utolsó pillanatban a hazaiak megakadályozták, hogy elérjen hozzá a labda.

22. perc: Pethő lőtt nem sokkal a kapu mellé a tizenhatos vonalától, középről, de csatárunknak szorongatott helyzetből kellett próbálkoznia.

24. perc Nagy R.-t buktatták a tizenhatoson belül, a játékvezető büntetőt ítélt.

25. perc: Góóól! Haraszti magabiztosan értékesítette a tizenegyest.

Aqvital FC Csákvár - PAKSI FC 0 - 1

31. perc: Pethő ugratta ki a tizenhatos vonalánál Baloghot középen, de sajnos egy leheletnyit hosszúra sikeredett az átadás, így Zelizi begyűjtötte a labdát játékosunk lába elől. Szép megmozdulás volt!

36. perc: Molnár lőhetett tisztán 14 méterről, miután védőink nem tudtak hatástalanítani egy balról érkező labdát, a lapos próbálkozást Nagy G. ugyan vetődve, de magabiztosan fogta.

38. perc: Nagy R. tekert középre egy labdát a tizenhatos sarkától, a jobb oldalról, középen Sajbán fejelt, a labda azonban sajnos túlságosan lelassult, így azt a hazai kapu fogni tudta.

41. perc: Középen Balogh vette észre kiválóan a bal oldalon igyekvő Sajbánt, aki a tizenhatos sarktól nem sokkal tekert a kapu fölé.

Véget ért az első félidő. Aqvital FC Csákvár - PAKSI FC 0 - 1

Kettőt cseréltünk a szünetben: Osváth és Windecker helyett Medgyes és Kesztyűs folytatta. A Csákvár is módosított: Magyart Ominger váltotta.

46. perc: A Csákvár kezdte a második játékrészt.

53. perc: Nagy G.-nek akadt védenivalója egy a tizenhatosunk vonalától eleresztett lövést követően.

58. perc: Molnár lőtt volna a bal oldalról, de Szélpál az utolsó pillanatban bevetődött elé, így blokkolta a próbálkozást.

60. perc: A Csákvár hármat, mi kettőt cseréltünk: A hazaiaknál Baracskai, Kalmár és Mészáros helyett Makrai, Mim és Derekas érkezett, náluk Nagy R. és Szélpál helyett Böde és Gévay folytatta.

64. perc: Derekas kapott sárga lapos figyelmeztetést.

69. perc: Makrai lőtt messze a kapunk fölé egy szabadrúgást közel a tizenhatosunk sarkától.

71. perc: Góóól! Haraszti duplázta meg előnyünk! Ez az!

Aqvital FC Csákvár - PAKSI FC 0 - 2

73. perc: Újabb csere nálunk: Haraszti helyett Gyurkits folytatta. Szép volt, Hara!

76. perc: Derekas fejelt a kapunk mellé egy bal oldali beadást.

78. perc: Medgyes indult meg a bal oldalon, majd laposan középre tette a labdát, de egy hajszálnyit hosszú lett az ott igyekvő Bödének.

80. perc: Makrai tekert jó 18 méterről a kapunk fölé egy cselt követően.

82. perc: Ominger is „besárgult”.

88. perc: Mim cselezett középfelé a bal oldalról, majd 18 méterről, középmagasan próbálkozott, Nagy G.-nek pedig vetődnie kellett.

Véget ért a mérkőzés. Aqvital FC Csákvár - PAKSI FC 0 - 2 Szép volt, fiúk!