NBII-es lányaink itthon győzték le a PVSK-t

Az U14 ugyan jól játszott a szomszédvárban, de sajnos vereséggel zárt.

Női NBII. Nyugati csoport, 5. forduló: PAKSI SE - PVSK 2 - 1 (2 - 1)

Kezdők: Kerekes, Patai, Marosi, Mlinkó (Botos 90’), Debreceni, Kőmíves (Subi Anett 53’), Boda, Kiss, Horváth, Soós, Lengyel

Cserék: Subi Anett, Subi Anita, Vadász, Botos, Feczer

Góljainkat Boda 14’, Kőmíves 27’ szerezték.

„Nagyon jól kezdtük a mérkőzést, amit a héten gyakoroltunk, mind védekezésben, mind támadásban viszontláttunk az első fél órában, ilyen még nem is volt. Használtuk a széleket, jól mentek a forgatások, gyorsak voltak az oldalváltások, úgyhogy nem nagyon tudott mit kezdeni velünk a pécsi csapat. Rengeteg helyzetet sikerült kidolgoznunk, melyekből két szép gólt szereztünk. A harmincadik percben egy szerencsétlen ütközés után a vendég kapus válla megsérült, ekkor szakadó esőben húsz percig állt a játék, ami aztán az újrakezdés után meglátszott a játékunkon. Az intenzitásunk csökkent, ez rányomta a bélyegét a játékra. A második félidő közepéig irányítottuk a mérkőzést, majd jöttek a rossz döntések, minek következtében felhoztuk a PVSK-t, így saját magunknak tettük nehézzé a találkozó végjátékát. A lányok végig küzdöttek, minden dicséret megilleti őket. A pécsi sérülteknek jobbulást kívánunk” - fogalmazott Horváth György vezetőedzőnk.

Leány U14 Dél-Nyugati csoport, 11. forduló: Szekszárdi UFC - PAKSI SE 6 - 3 (0 - 0)

Kezdők: Witt N., Antal, Salacz, Szlavinics, Dömötör, Dömény, Szalontai, Witt V., Nagy

Cserék: Szilágyi, Csapó-Kun, Greksa, Nyárádi, Wallner, Magó, Császár, Tuba, Uhrin

Góljainkat Nagy 2’, 57’, Szilágyi 28’ szerezték.

„Nagyon büszke vagyok a lányokra a keddi meccs után. Nagyon szép teljesítményt nyújtottak mind egyénileg, mind csapat szinten. Sajnos a meccsen alulmaradtunk, de mindenki a legtöbbet hozta ki magából. Ez egy ilyen összecsapás volt, és az elkövetett hibákból tanulni tudunk. Gratulálok a csapatnak, megyünk tovább” - így Lengyel Dominika edzőnk.